12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Czy na Mazowszu powstanie pierwszy w Polsce ośrodek zdrowia psychicznego małego dziecka?

REKLAMA

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie będzie rozbudowane. Część nowego budynku zostanie w pełni dostosowana do diagnozowania i terapii niemowląt. Jest to szczególnie ważne, bo szpital stara się o utworzenie ośrodka zdrowia psychicznego małego dziecka. To może być pierwsza taka placówka w Polsce. Samorząd Mazowsza na inwestycję przeznaczył prawie 188,5 mln zł.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii obejmuje opieką dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami od substancji psychoaktywnych oraz wymagającymi rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurorehabilitacji w wieku od 0–18 lat. Posiada największą w województwie mazowieckim, jak również w Polsce, liczbę łóżek stacjonarnych (122) i dziennych (97) miejsc w psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Realizuje swoją działalność w kilku lokalizacjach – w Warszawie, Zagórzu, Józefowie, Otwocku. Usługi medyczne świadczone są w oddziałach stacjonarnych, dziennych i w poradniach specjalistycznych. Już niebawem rozbudowana zostanie placówka w Józefowie. Mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Dodatkowym atutem jest stworzenie nowoczesnego zaplecza edukacyjnego – dodaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii sp. z o.o.

Specjaliści z Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii są też założycielami Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Niemowląt (Polish Association for Infant Mental Health – PAIMH). Powstało ono w październiku tego roku w trosce o zdrowie psychiczne niemowląt i małych dzieci. W swojej działalności koncentruje się na fundamentalnym dla stabilnego rozwoju społeczeństwa znaczeniu więzi w relacji rodzic–dziecko. Celem stowarzyszenia jest promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego niemowląt i małych dzieci, a także publikowanie osiągnięć naukowych w tej dziedzinie i szeroko pojęta edukacja.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex