Co zrobić, aby medycy zostali na Mazowszu?

REKLAMA

Na Mazowszu brakuje lekarzy, pielęgniarzy, ratowników. Sejmik Mazowsza chce ich zachęcić, aby nie tylko studiowali na Mazowszu, ale także związali się z marszałkowskimi szpitalami czy pogotowiem i właśnie tu rozpoczęli swoją karierę.

Najpóźniej do końca września ruszy nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku lekarskiego, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Stypendia ufunduje samorząd województwa mazowieckiego. Mogą się o nie starać studenci V lub VI roku na kierunku lekarskim oraz III roku na kierunkach pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.

REKLAMA

Warunki są dwa. Pierwszy to dobre wyniki w nauce i średnia ocen z egzaminów za ostatni rok studiów jest nie mniejsza niż 4,40. Drugi – to zobowiązanie się do podjęcia pracy w placówkach samorządu województwa mazowieckiego przez okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium liczony pełnymi latami tj. 12 miesięcy.

Lista podmiotów leczniczych, w których możliwe jest odpracowanie stypendium zostanie określona przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i opublikowana wraz z ogłoszeniem o naborze wniosków.

Wysokość stypendium dla studentów kierunku lekarskiego to 3 000 zł brutto miesięcznie, a dla studentów kierunków pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne 2 000 zł brutto. Jest wypłacane w miesięcznych ratach przez 9 miesięcy.

Mówiła Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Szczegółowe informacje dotyczące programu stypendialnego zostaną przedstawione do końca września.

Do tej pory ze stypendiów skorzystało już 257 młodych medyków, w tym 157 studentów kierunku lekarskiego, 90 studentów kierunku pielęgniarstwo oraz 10 studentów kierunku ratownictwo medyczne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA