Caritas Diecezji Łomżyńskiej uruchamia liczne akcje charytatywne

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu z nas potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej chce na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Przed świętami bezinteresowna pomoc ma szczególną wartość, dlatego Caritas uruchamia liczne akcje charytatywne.

REKLAMA

Do 13 grudnia 2021 r. trwa akcja 'Tytka charytatywna”, czyli prosta torebka wypełniona produktami i dostarczana najbardziej potrzebującym. W ubiegłym roku na terenie diecezji łomżyńskiej zostało przekazanych 3,5 tysiąca tytek!

W dniach 3 – 4 grudnia na terenie diecezji Łomżyńskiej odbędzie się zbiórka żywności. Wolontariuszy Caritas zobaczyć będzie można w sieci sklepów: BIEDRONKA, LIDL, KAUFLAND.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, a także środki higieny i utrzymania czystości.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT