11.3 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Blisko 2 tysiące przeszkolonych Terytorialsów

REKLAMA

Działania poszukiwawczo – ratownicze, szkolenie z Mobilnymi Zespołami Szkoleniowymi, 'cold weather”, czyli ćwiczenia w niesprzyjających warunkach pogodowych zaliczyło blisko 2 tysiące Terytorialsów północnego Mazowsza w ramach pierwszego miesiąca szkolenia.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Szkolenia odbywały się nie tylko w oparciu o teren koszar batalionów, ale także w Stałych Rejonach Odpowiedzialności – czyli obszarach działań, za które odpowiedzialne są poszczególne bataliony w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym.

Terytorialsi 52 batalionu lekkiej piechoty przy współpracy z nawigatorami grupy poszukiwawczo – ratowniczej, która tworzy się w 5 MBOT, doskonalili metody i techniki poszukiwań wraz z lokalnymi jednostkami ratowniczymi – Strażą Pożarną. Takie działania umacniają gotowość do efektywnego reagowania na sytuacje zagrożeń życia i zdrowia, zarówno w terenach zurbanizowanych jak i leśnych.

Współpraca żołnierzy Kompanii Dowodzenia 5 MBOT z Mobilnymi Zespołami Szkoleniowymi dostarczyła żołnierzom Mazowieckiej Piątki nie tylko zaawansowanej wiedzy teoretycznej, ale i praktycznych umiejętności operacyjnych, niezbędnych w działaniach taktycznych w różnorodnym terenie. Instruktorzy, będący ekspertami z różnych dziedzin wojskowości, przekazali żołnierzom cenne doświadczenia z zakresu taktyki, technik oraz procedur dowodzenia.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex