Będzie referendum w Czerwinie

REKLAMA

6 października zostanie przeprowadzone gminne referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji Ryszarda Gocłowskiego – wójta gminy Czerwin oraz całej Rady Gminy ogłosił Komisarz Wyborczy w Ostrołęce.

REKLAMA

Wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego został złożony 18 lipca. Jego inicjatorami są: Michał Młodzianowski, Grażyna Wrzosek Junkrowska, Ryszard Stanisław Płóciennik, Anna Klec oraz Zbigniew Gołąbek.

Do wniosku dołączono 58 kart poparcia z 537 podpisami. Wymagana liczba podpisów to 420.

W uzasadnieniu podano:

Podmioty, względem których złożono wniosek mieszkańców o przeprowadzenie gminnego referendum w sprawie ich odwołania przed upływem kadencji: utraciły społeczne zaufanie znaczącej części wyborców Gminy Czerwin, sprzeniewierzyły się przedwyborczym obietnicom, składanemu ślubowaniu oraz powinnościom zapisanym w Statucie Gminy Czerwin jak i Ustawie z dnia 08 marca 1990r. o samorządzie gminnym (art. 1, 2, 7 ust. 1 pkt.: 5, 8, 17, 19; art. 23 ust. 1, art. 23a ust. 1), zaniechaniem lub złą wolą tłumiły oddolne inicjatywy lokalnej Wspólnoty, działały w sposób zaprzeczający budowaniu społecznego zaufania obywateli do organów administracji publicznej (dotyczy szczególnie planowanej lokalizacji na obszarze gminy Czerwin tzw. farmy/parku wiatrowego oraz odmowy mieszkańcom prawa do referendum zagwarantowanego obywatelom w art. 170 Konstytucji RP), prowadziły złą politykę finansową, która doprowadziła Gminę na skraj bankructwa rozbijały wspólnotowe więzi poprzez podsycanie środowiskowych antagonizmów, działały metodami sprzyjającymi tworzeniu się lokalnych koterii.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT