back to top
10.8 C
Ostrołęka
środa, 8 października 2025 r.

Apel Makowskiej Policji ostrzegający przed 'dopalaczami”.

REKLAMA

W ciągu ostatnich dni na terenie całego kraju odnotowano kilkaset przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy.
Powiat Makowski nie jest odosobniony w tym temacie, odnotowano tam cztery przypadki zatrucia dopalaczami. Wszystkie  dotyczą osób młodych od kilkunastu do dwudziestu kilku lat. Policja ostrzega: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!  Dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane.

REKLAMA

Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują jednak obejść obowiązujące w tym zakresie przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Zwalczając ten proceder Policja współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną. Niezależnie od podejmowanych działań najważniejsze jest uświadomienie młodym ludziom jak dużym zagrożeniem są dopalacze, jakie zagrożenie dla ich życia i zdrowia niesie ich zażywanie.
Policja zwraca się z apelem o odpowiednią reakcję jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia!

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA
Bezpieczne wakacje baner

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex