back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Anaboliki zamiast karmy dla zwierząt. Mazowiecka KAS przejęła ponad 700 kg sterydów

REKLAMA

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w przesyłce lotniczej sterydy anaboliczno-androgenne. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 5,2 mln zł.

Zgodnie z deklaracją celną kontrolowana przesyłka miała zawierać karmę dla zwierząt. Nadawcą przesyłki była firma z Dubaju.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W kontrolowanej przesyłce zamiast deklarowanej karmy funkcjonariusze znaleźli ponad 12 tys. opakowań tabletek, 20 tys. ampułek i ok. 10 tys. buteleczek z bezbarwnym płynem oraz płynami w kolorach białym, żółtym i pomarańczowym.

W paczkach były również puste kartonowe opakowania, plastikowe tacki oraz samoprzylepne etykiety, które mogły mieć zastosowanie w sprzedaży detalicznej ujawnionych towarów.

Substancje przekazano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. Badania potwierdziły, że są to sterydy anaboliczno-androgenne.

Stosowanie produktów leczniczych niewiadomego pochodzenia może być szkodliwe dla zdrowia. Leki są przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach. Poza tym nie mamy pewności, co do rzeczywistej zawartości substancji czynnych w składzie takich preparatów, a tym samym możliwych skutków ubocznych.

Szacunkową wartość rynkową zatrzymanych sterydów ustalono we współpracy z Polską Agencją Antydopingową ‘Polada” na ok. 5,2 mln zł.
Agencja ‘Polada” jest odpowiedzialna za kontrole antydopingowe, szkolenia z tego zakresu oraz działania na rzecz uczciwości i czystości w sporcie, a także promowanie zdrowego podejścia do aktywności fizycznej.

Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex