13.7 C
sobota, 21 września 2024 r.

9 medali najmłodszych zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai

9 medali wywalczyli w Michałowicach najmłodsi zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

17 listopada rozegrana została pierwsza edycja Mazowieckiej Ligi Karate OZKWM w kategoriach U9, U10 i U11. Z ostrowskiego klubu wystartowało 6 zawodników: Amelia Chylińska, Zuzanna Pasek, Paweł Siwiak, Franciszek Dorosz, Mikołaj Marcjaniak, Bartosz Wyszyński i Tomasz Parafiński. Czworo z nich stanęło na podium.

Najlepiej walczył tego dnia Bartosz Wyszyński zajmując I miejsce w kategorii U10 -25 kg. W tej samej kategorii wiekowej +40 kg Franciszek Dorosz zdobył brązowy medal, podobnie jak Zuzanna Pasek w kategorii dziewcząt  U10 -30kg. W kategorii dziewcząt U9 -25 kg Amelia Chylińska wywalczyła drugie miejsce. Pozostali zawodnicy tym razem odpadli w eliminacjach.

Zawody zgromadziły 142 zawodników z 15 klubów Okręgowego  Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Tuż po zawodach Mazowieckiej Ligi Karate w tej samej hali rozegrano zawody Pierwszego Kroku. W tych zmaganiach wystartowali Łada Dawid, Tomasz Galczynski, Jakub Zadrożny, Przemysław Wielądek, Laura Wielądek, Ela Kloczkowska, Aleksander Kujanek. Czwórka z nich stanęła na podium. Przemysław Wielądek wywalczył złoto, Dawid Łada, Karol Kujanek i Tomasz Galczynski sięgnęli po brąz. Wszyscy zawodnicy startowali w najmłodszych kategoriach w rocznikach 2009, 2010 i 2011.

Zawody zgromadziły również pokaźną liczbę zawodników. W zmaganiach wzięło udział ponad 150 zawodników z 12 klubów z Warszawy oraz Mazowsza. Organizatorem był Klub Karate Zdrowie oraz OZKWM.

Podczas zawodów opiekunami i sędziami byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.