back to top
20 C
Ostrołęka
środa, 17 lipca 2024 r.

5 gmin z powiatu ostrołęckiego z dofinansowaniem na budowy hal sportowych przy szkołach podstawowych

REKLAMA

5 gmin z powiatu ostrołęckiego otrzymało dofinansowanie do budowy hal sportowych przy szkołach podstawowych. Jak informuje poseł Arkadiusz Czartoryski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – (…) to jak do tej pory największy jednorazowy zastrzyk pieniędzy dla gmin powiatu ostrołęckiego, które będą budować nowoczesne hale sportowe dla uczniów.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Pieniądze pochodzą z programu Olimpia Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zasilą inwestycje w gminach Czarnia, Olszewo-Borki, Troszyn, Rzekuń i Czerwin.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex