430 mln złotych na walkę z covid-19

REKLAMA

Samorząd Mazowsza przeznaczył niemal 430 mln złotych na walkę z covid-19.

REKLAMA

Na styczniowej sesji sejmiku, władze województwa podsumowały działania na rzecz placówek medycznych. W minionym roku, na wsparcie wojewódzkich szpitali uruchomiono największy projekt unijny. Jego wartość wyniosła 360 mln złotych. Dodatkowo pozyskano także fundusze z innych źródeł – mówiła na sesji, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Pieniądze zostały przeznaczone na środki ochrony osobistej oraz sprzęt ratujący zdrowie i życie. Wsparcie trafiło do 26 podmiotów leczniczych w regionie.
 

Obecna akcja szczepień prowadzona jest również w mazowieckich szpitalach. Problemy z dostawą szczepionek pojawiły się jednak w Ostrołęce i w Ciechanowie – dodaje Elżbieta Lanc.
 

Elżbieta Lanc dodała, że przez ostatnie 11 miesięcy pandemii, wszystkie szpitale musiały znacznie przeorganizować swoją pracę. Samorząd woj. również musiał przyjąć zupełnie nową formę współpracy z placówkami medycznymi.

 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT