12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

300 tysięcy złotych na autobus szkolny dla gminy Rzekuń

REKLAMA

300 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Rzekuń na zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu dzieci ze szczególnymi potrzebami. Z nowego środka transportu będą mogli korzystać uczniowie uczęszczający do szkół prowadzonych przez gminę oraz pozostałych znajdujących się na terenie Ostrołęki i powiatu.

Podkreśla wójt Bartosz Podolak.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Obecnie z bezpłatnych usług transportowych korzysta 13 dzieci z niepełnosprawnościami. Przejazd odbywa się zawsze w asyście opiekunów, którzy udzielają uczniom niezbędnej pomocy.

Gmina Rzekuń na zakup nowego autobusu pozyskała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia 'Autobusy dla mazowieckich szkół” w wysokości 300 tys. zł. Pojazd będzie wyposażony w przestrzeń przeznaczoną dla pasażera niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim, co najmniej 1 drzwi wyposażone w uchwyty lub poręcze ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, drzwi automatycznie blokowane, gdy pojazd porusza się z prędkością powyżej 5 km/h.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex