20-lecie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. Aleksandra Kopcia

REKLAMA

Jubileusz 20-lecia obchodzi Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Aleksandra Kopcia w Zawadach. Podczas Święta Folkloru Kurpiowskiego Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki wręczył działaczom  nagrody okolicznościowe.

REKLAMA

Uhonorowani zostali: Czesław Faderewski, prezes Towarzystwa, Stanisław Dawidczyk, honorowy prezes i założyciel Towarzystwa oraz Edward Koziatek.  

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Aleksandra Kopcia zajmuje się ochroną dziedzictwa Kurpiów, a także promocją regionu, w tym jego walorów turystycznych, jak chociażby spływy urokliwą rzeką Omulew. Organizacja nosi imię zasłużonego dla lokalnej społeczności, szczególnie Zawad, działacza – Aleksandra Kopcia. Organizował on życie kulturalne, krzewił oświatę i wspierał działalność społeczną.

fot. powiatostrolecki.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT