160 mln zł na rewitalizację miast na Mazowszu

REKLAMA

Samorząd województwa podpisał  z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę o finansowanie Funduszu Powierniczego JESSICA. Do rozdysponowania jest aż 160 mln zł.

REKLAMA

Pieniądze trafią m.in. na renowację miejskich kamienic, rewitalizację terenów poprzemysłowych, tworzenie przestrzeni komercyjnych w budynkach poprzemysłowych, odrestaurowanie rynków, skwerów czy wymianę oświetlenia miejskiego na bardziej energooszczędne – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Beneficjentami wsparcia będą mogły być m.in samorządy lub podmioty z ich udziałem, przedsiębiorcy, szkoły wyższe, kościoły, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe czy podmioty utworzone w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT