back to top
18.3 C
Ostrołęka
wtorek, 18 czerwca 2024 r.

16 zabytków z subregionu ostrołęckiego ze wsparciem sejmiku Mazowsza

REKLAMA

Rewitalizacja kościoła w Czernicach Borowych, renowacja Domu Kultury w Gąsewie Poduchownym, remont kaplicy cmentarnej w Kadzidle – to tylko kilka z 16 zabytków z subregionu ostrołęckiego, które otrzymały wsparcie sejmiku województwa w ramach programu ‘Mazowsze dla zabytków”. Na niezbędne remonty, naprawy i modernizacje władze regionu przeznaczą w sumie 13,8 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł trafi do subregionu ostrołęckiego. Mówi Marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Przy ocenie wniosków pod uwagę brane były: konieczność przeprowadzenia prac lub robót wynikająca ze stanu zachowania zabytku, kwalifikowalność kosztów, znaczenie zabytku dla mieszkańców, w tym rola zabytku w kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz jego dostępność dla społeczności lokalnej i turystów. Mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wsparcie dla zabytków jest niezwykle ważne podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Po raz kolejny nabór w ramach programu ‘Mazowsze dla zabytków” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno liczba projektów, jak i wartość dotacji, o którą występują beneficjenci jest z roku na rok wyższa. Z jednej strony pokazuje to olbrzymią troskę o dziedzictwo kulturowe, z drugiej pokazuje, jak wielkie są potrzeby.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex