23.3 C
sobota, 21 września 2024 r.

12 medali dla WOPR -OS

Udany start w drugiej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 2 czerwca w Słupsku odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Reprezentacja w składzie : Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobyła w sumie dwanaście medali (8 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe).

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Bezkonkurencyjni w swoich startach byli : Hubert Nakielski w kategorii open, który zdobył trzy złote medale oraz Mateusz Adamowski w kategorii junior, również zdobywca trzech złotych medali. Mateusz ponadto na dystansie 50m holowanie manekina oraz 200 m z przeszkodami ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy). Kamil na dystansie 100 m z przeszkodami ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) zdobytymi w kategorii młodzik z zawodów wróciła Maja Furmaniuk, która na 100 m z przeszkodami ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Kacper Mierzejewski, mimo że tym razem w startach indywidualnych w kategorii junior nie zdobył medali to na dystansie 200 m z przeszkodami (VI miejsce) oraz 100 m holowanie manekina w płetwach (IV miejsce) ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. Kacper ponadto był piąty na 50 m holowanie manekina.

Podczas zawodów reprezentacja WOPR-OS okazała się bezkonkurencyjna w sztafecie. W  składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4×25 m holowanie manekina zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i puchar.