back to top
24.8 C
Ostrołęka
piątek, 18 lipca 2025 r.

Żołnierz 5 Mazowieckiej BOT na międzynarodowych zawodach snajperskich w Finlandii

REKLAMA

Na początku lipca br. w miejscowości Lohtaja w Finlandii odbyły się międzynarodowe zawody 'Finnsniper 25”. Do rywalizacji przystąpiły 22 drużyny z: Finlandii, Litwy, Łotwy, Norwegii, Danii, Niemiec oraz Polski, którą reprezentowali żołnierze 5 Mazowieckiej oraz 1 Podlaskiej i 12 Wielkopolskiej Brygady OT .

W skład trzyosobowego zespołu wchodził: snajper, obserwator i dowódca drużyny.
Pierwszego dnia zawodnicy stanęli do czterech konkurencji strzeleckich: strzelanie synchroniczne i high-value target, które obejmuje strzelanie z różnych postaw na dystansach od 25 do 500 m.

REKLAMA

Drugiego dnia zawodów, snajperzy zmierzyli się z tzw. pętlą taktyczną, obejmującą osiem punktów zadaniowych. Na uczestników czekały dynamiczne punkty strzeleckie, zadania z zakresu medycyny pola walki zgodnie z protokołem MARCHE, czołganie z bronią do wyznaczonego punktu i prowadzenie ognia, strzelanie z wnętrza budynku do określonych celów w warunkach braku komunikacji i przy ogromnym hałasie, jak również praca z mapą.

Ostatniego dnia oceniano strzelanie do celów na dystansach od 400 do 1350 metrów w określonym reżimie czasowym 2 minut. Był to najbardziej wymagający etap pod względem technicznym, szybkiej analizy celu, oceny odległości i oddania skutecznego strzału.

Udział w tych prestiżowych zawodach stanowił wartość szkoleniową oraz okazję do wymiany doświadczeń z żołnierzami armii sojuszniczych.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex