Od 1 kwietnia br. pasażerowie korzystający z komunikacji publicznej na terenie gminy Rzekuń muszą przygotować się na istotne zmiany. Dotychczasowe kursy linii autobusowych nr 20, 21 i 28 zostaną zastąpione nowymi liniami powiatowymi. Jest to efekt pozyskania przez Powiat Ostrołęcki środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Nowe trasy połączeń:
Ostrołęka – Ostrołęka przez Ławy, Susk Stary, Rozwory, Przytuły Stare
Ostrołęka – Ostrołęka przez Przytuły Stare, Rozwory, Susk Stary, Ławy
Ostrołęka – Borawe przez Dzbenin, Czarnowiec
Nowe linie mają zapewnić pasażerom wysoki standard podróży, oferując regularne i wygodne połączenia do miasta.
Choć nowe kursy powiatowe będą biletowane, Gmina Rzekuń podjęła decyzję o współfinansowaniu ich utrzymania. Dzięki temu mieszkańcy posiadający Rzekuńską Kartę Mieszkańca zapłacą za przejazd symboliczną kwotę 1 zł.
Ponadto przypominamy, że linie realizowane przez MZK pozostają bezpłatne dla pasażerów.
Wprowadzenie nowych połączeń dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu to nie tylko oszczędność dla budżetu gminy, ale także możliwość dalszego rozwoju siatki połączeń autobusowych.