13.9 C
niedziela, 22 września 2024 r.

Złoto, brąz i kilka czołowych miejsc wywalczyli zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka

Złoto, brąz i kilka czołowych miejsc wywalczyli zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które w dniach 4 i 5 czerwca odbyły się w Zamościu.

Złoty medal w biegu na 800m juniorów zdobył po porywającym finiszu Daniel Gadomski (98) – 1:55,36s. Ten sam zawodnik był 7 w biegu na 1500m juniorów – 4:09,54. Niestety Daniel został przez sędziów przydzielony do słabszej serii, którą z dużą przewagą, ale najgroźniejsi rywale biegali w innym biegu i osiągnę lepsze wyniki na tym dystansie.

Medal brązowy w trójskoku juniorek wywalczyła Kornelia Suchecka (98) z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 11,50m. Kornelia startowała także w skoku w dal juniorek, gdzie zajęła 5 miejsce – 5,23m (także najlepszy wynik w tym sezonie), a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 4 cm.

Tuż za podium – na 4 miejscu Mistrzostwa ukończyła sztafeta 4 x 100m juniorek młodszych z najlepszym w historii Klubu rezultatem 51,21s. Dziewczęta biegały w składzie: Paulina Pilarska (00), Marta Łada (00), Victoria Ejzemberg (00), Renata Kołodziejczyk (00).

Pozostałe wyniki zawodników Siódemki:

·         Victoria Ejzemberg (00) – 59,80s w biegu na 400m (rekord życiowy) i 27,07s w na 200m (+2,3 m/s),

·         Marta Łada (00) – 60,30s w biegu na 400m (rekord życiowy) i 26,77s na 200m (+3,0 m/s),

·         Adam Piątkowski (00) – 2:02,85s w biegu na 800m (rekord życiowy poprawiony o prawie 3s) i 55,98s na 400m,

·         Karol Rogoziński (99) – 10:14,36s w biegu na 3000m (rekord życiowy),

·         Renata Kołodziejczyk (00) – 13,65s ( –  1,7 m/s) w biegu na 100m i 28,62s na 200m,