back to top
18.3 C
Ostrołęka
wtorek, 18 czerwca 2024 r.

XIX KAMPANIA BIAŁYCH SERC

REKLAMA

Zbliża się 19 Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tradycyjnie rozpocznie się 12 października, a zakończy 22 października.

Hasło tegorocznej edycji brzmi ‘Kto z kim przestaje, takim się staje’. Przestrzegać będzie szczególnie dzieci i młodzież przed negatywnym wpływem środowiska rówieśniczego, którego efektem końcowym jest wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia np. od narkotyków.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Młodzieńcza potrzeba buntu jest ważnym czynnikiem skłaniającym do sięgania po wszelkiego rodzaju używki. Młodzież chce robić rzeczy, które spotykają się z aprobatą rówieśników.

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem kampanii pojawią się białe papierowe serduszka w oknach szkół, przedszkoli i innych instytucji oraz organizacji, które wezmą udział w tej wielkiej akcji na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy. W wielu miejscowościach w Polsce, ale także poza granicami kraju odbędą się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne, imprezy sportowe, koncerty, zbiórki odzieży i żywności dla osób bezdomnych. Przez ulice miast i wiosek przemaszerują głośne, ale pokojowe Marsze Protestu przeciwko tym, którzy wciąż sprzedają narkotyki oraz dopalacze.

Pomysłodawca Mariusz Zalewski zaprasza organizacje i instytucje do udziału w XIX Kampanii Białych Serc. Jest bezpłatny. Zgłoszenia można dokonać do 11 października 2023 roku poprzez wejście na stronę www.kuklino.org.pl klikając logo Kampanii lub bezpośrednio przejść na stronę https://bialeserca.pl.tl/ELEKTRONICZNA-KARTA-ZG%26%23321%3BOSZENIOWA.htm

Organizatorzy zapraszają również do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną [email protected], a w odpowiedzi odeślą kartę zgłoszeniową, poradnik, oficjalny plakat, a także udzielą informacji na wszystkie pytania.

W ubiegłorocznej edycji Kampanii, która dotyczyła problematyki fonoholizmu – uzależnienia od telefonów komórkowych wzięło udział łącznie 2187 organizacji i instytucji. Odbyło się 3298 różnego rodzaju akcji i imprez w całej Polsce, które przestrzegały przed zgubnymi skutkami uzależnień.

Przebieg poprzedniej 18 edycji Kampanii Białych Serc, a także regulamin można zobaczyć na stronie https://kampaniabs.wixsite.com/kampaniabs.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex