4.4 C
sobota, 19 października 2024 r.

XII Duathlon im. Jerzego Zelmana

W Makowie Mazowieckim odbył się XII Duathlon im. Jerzego Zelmana na dystansie sprint 5+22+2,5km. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy UKS ATLETA – Tomek Stolarczyk i Karol Janczewski.

Zawody odbyły się 8 września. Rywalizowało blisko 70 zawodników i zawodniczek.

Tomek Stolarczyk po raz pierwszy startował w tego typu zawodach. Zajął 22 miejsce z czasem 1:13:13, a 10 miejsce w kategorii M4.

Karol Janczewski został sklasyfikowany na 37 miejscu z czasem 1:19:07, poprawiając wynik sprzed roku o blisko 3 minuty (w kat M4/14).

Bardzo dobrze spisali się inni reprezentanci Ostrołęki. Ryszard Gurzęda zajął drugie miejsce w klasyfikacji OPEN z rewelacyjnym czasem 1:01:08. Robert Wójtowicz 13 miejsce OPEN, a piąte w kategorii M4 z czasem 1:09:32 – poinformował trener UKS ATLETA, Władysław Niedźwiecki.