Erasmus+ czyli lepszy start w życie
W 2022 r. Erasmus+ umożliwił mobilność ponad 1,2 mln osób uczących się i nauczycieli. Program powstał w 1987 r. i do końca 2022 r. umożliwił 14 mln osób studiowanie, szkolenie, pracę i wolontariat za granicą.
W ramach Erasmus+, czyli unijnego programu na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu, w 2022 r. wsparto około 26 tys. projektów, z których skorzystało ponad 73 tys. organizacji. Z działań w zakresie mobilności edukacyjnej skorzystało ponad 1,2 mln studentów, osób uczących się, wykładowców, nauczycieli, instruktorów, osób młodych i osób pracujących z młodzieżą.
Są to główne wyniki sprawozdania rocznego z programu Erasmus+ za 2022 r.
, przedstawionego przez Komisję na 6. Europejskim Szczycie Edukacyjnym. Ze sprawozdania wynika, że w 2022 r. osiągnięto cele programu oraz, że skorzystało z niego wiele osób, a przeznaczone na niego środki finansowe wykorzystano w sposób efektywny.
Sprawozdanie pokazuje, że program nadal się rozwija. Program Erasmus+, którego budżet na lata 2021–27 wynosi około 26,2 mld euro (prawie dwukrotnie więcej niż na lata 2014–20), kładzie duży nacisk na włączenie społeczne, zieloną i cyfrową transformację oraz zachęcanie do uczestnictwa w życiu demokratycznym.
Szczegóły na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.