6.6 C
niedziela, 20 października 2024 r.

Wenus Meble odzyskało pozycję lidera

Siatkarze Wenus Meble wygrali (13 listopada) ostatni mecz rundy zasadniczej. Tym samym odzyskali pozycję lidera, którą do niedawna obejmowała drużyna Ljecim Pędzim. Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozpoczęło zarazem pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Zmierzyły się w nim Arka Team – Barwa. Przypomnijmy, że obie drużyny spotkały się (6 listopada) w starciu wygranym przez Barwę 0:2 (22:25, 18:25). Także i w tym meczu lepszą okazała się ekipa Barwy, która po kilku słabych meczach w rundzie zasadniczej, zaczyna nabierać tempa. Jaką postawę wykażą zawodnicy Barwy w rundzie rewanżowej? Przekonamy się już w trakcie kolejnych spotkań.

Arka Team – Barwa 0:2 (14:25, 20:25)

Początek kolejnego meczu obfitował w widowiskowe obrony po obu stronach siatki. Dzięki skutecznej grze w ataku na prowadzenie wysunął się zespół Wenus Meble, który z każdą minutą powiększał swoją przewagę. W końcówce pierwszego seta wkradły się liczne błędy w przyjęciu Moto Kameko, które przełożyły się na wynik spotkania 13:25. Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Jednak w końcówce seta role się odwróciły. To właśnie zawodnicy Wenus Meble popełnili mnóstwo błędów, pozwalając Moto Kameko objąć prowadzenie. Po dokładnym przyjęciu i skutecznym wyprowadzeniu ataku, Wenus Meble doprowadziło do remisu, by już po kilku sekundach wygrać całe spotkanie.

Moto Kameko – Wenus Meble 0:2 (13:25, 25:27)