back to top
-0.2 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 lutego 2025 r.

Wawer – Finał Poland Bike Marathon

REKLAMA

Poland Bike Marathon 2012 na mecie. W warszawskim Wawrze w sobotę 13 października rozegrano jedenasty i zarazem ostatni etap czwartego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich. Frekwencja znakomita. Rekordowa liczba 650 osób stanęła na starcie zawodów pod hasłem „Życie czeka” na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. Podczas finałowej rywalizacji w Poland Bike Marathon odbyły się również II Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Gościem specjalnym finału Poland Bike Marathon był kolarz wszechczasów Ryszard Szurkowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski i mistrz świata.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Stołeczna dzielnica Wawer drugi raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike Marathon, ale tym razem debiutowała jako arena finałowa cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Zawodnicy startowali na trzech długościach tras: MAX (52 km), MINI (25 km), FAN (7 km).

Koniec wieńczył dzieło. W Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników Poland Bike Marathon 2012. Sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI i FAN zostało zaproszonych na podium i scenę, gdzie czekały niezwykle atrakcyjne nagrody. Wprowadzoną pierwszy raz w tym sezonie punktację omnium wygrali Karolina Chojecka (UKK BDC Huragan Wołomin) i Kamil Kuszmider (AGR Płońsk). W klasyfikacji drużynowej Poland Bike Marathon 2012 zwyciężyła ekipa BSA Pro Tour, przed Retro MBike Team i Świat Rowerów Racing Team. W punktacji rodzinnej triumfowali Borowiec, przed rodziną Lach i Kado.

W barwach drużyny Ostrołęka Cycling Team wystartowali:

Maria Kamińska
Agnieszka Mażewska
Artur Budny
Wojciech Bukowski
Wiesław Kamiński
Wiesław Podeszwa
Grzegorz Ziemak

Na podium ostatniego etapu stanęli:
Maria Kamińska – była pierwsza w swojej kategorii
Agnieszka Mażewska, Artur Budny i Wiesław Kamiński stanęli na drugim miejscu podium w swoich kategoriach.

Dekoracji generalnej cyklu uczestniczyli:

Maria Kamińska – 1 miejsce dystans MINI Kategoria M5 oraz 2 miejsce dystans MAX Kategoria K5
Agnieszka Mażewska – 1 miejsce dystans MINI Kategoria K4 oraz 3 miejsce dystans MAX Kategoria K4
Artur Budny – 3 miejsce dystans FAN Kategoria C3 i open
Wiesław Kamiński – 1 miejsce dystans MINI Kategoria M5
Wiesław Podeszwa – 3 miejsce dystans MAX Kategoria M5

W klasyfikacji generalnej drużyn OCT wywalczyła 9 miejsce wśród 56 punktowanych drużyn.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex