15.5 C
poniedziałek, 16 września 2024 r.

UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała 25 listopada w dwóch imprezach

W Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których bardzo dobrze wypadła Martyna Budziłek, zajmując w rywalizacji seniorek na dystansie 9 km 7 miejsce (35:39 s.). Karol Rogoziński był 21 na 4 km seniorów (14:28 s), a Artur Mrozek 35 na 5 km w kategorii U-18 (18:38 s).

W tym samym czasie w Spale odbywała Halowa Olimpiada Lekkoatletyki dla Każdego z udziałem reprezentacji wszystkich województw oraz młodych zawodników z Austrii, Słowacji i Finlandii.
W reprezentacji Mazowsza wystartowały dwie zawodniczki Siódemki: Laura Dąbrowska skacząc w dal w kategorii U-12 zajęła 7 miejsce z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 4,28 m, a w biegu na 60 m przez płotki w kategorii U-14 wystąpiła Oliwia Półtorak, ale po uderzeniu w płotek nieomal upadła, mimo to ukończyła bieg i ostatecznie zajęła 20 miejsce (na 37 startujących) i poprawiła swój rekord życiowy – 10,52 s.