10.7 C
niedziela, 29 września 2024 r.

UKS Atleta rywalizował z młodzieżowcami Mazowsza

Juniorka młodsza Julia Stachurska i trzech juniorów – Dawid Kalwara, Radosław Krupa, Janusz Olkowski 22 czerwca rywalizowali z młodzieżowcami o tytuły najlepszych na Mazowszu do lat 23 w Siedlcach.

Jak informuje trener Władysław Niedźwiecki start Julii był traktowany jako sprawdzian formy w przygotowaniach do Mistrzostw Polski juniorek młodszych 4 lipca w Biłgoraju. Natomiast Radek robił sprawdzian przed startem w Mistrzostwach Polski seniorów 29 lipca w Ciechanowie. Dawid zaliczał zawody, by pauza w startach spowodowana przerwą wakacyjną była krótsza. Janusz pojechał jako nowicjusz zdobywać doświadczenie.

Julia z wynikiem 140 kg (63 i 77) stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej, była czwarta w klasyfikacji open.
Radek z wynikiem 181 kg (82+99) w kategorii 89 kg uplasował się na piątej pozycji i 15. w open.
Dawid wyrwał 72 kg, ale nadrobił w podrzucie 94 kg ustanawiając zarazem rekord życiowy w tym boju zajmując szóstą lokatę w kategorii 81 kg i 16. w open.
Janusz ważący 70 kg wyrwał 55 kg, podrzucił 63 kg. Z wynikiem 117 kg w dwuboju zdobył brązowy medal kategorii wagowej do 73 kg, 19. był wśród mazowieckich młodzieżowców. Sztanga o wadze 70 kg została poprawnie wybita przez Janusza nad głowę, ale opuszczona sekundę przed komendą opuść podaną przez sędziów. Typowy błąd radości z udanego podejścia popełniany przez początkujących.

Drużynowo zwyciężyli gospodarze zawodów. UKS ATLETA Ostrołęka tuż za podium.

Julia jest uczennicą w ZSZ Nr 4, a chłopcy to uczniowie ZSZ Nr 1 w Ostrołęce.