6.1 C
sobota, 19 października 2024 r.

UKS Atleta na XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale

Czworo zawodników UKS Atleta pod opieką trenera Borkowskiego uczestniczyło w XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS.

Odbyły się w dniach 30-31 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Atletę reprezentowali Julia Stachurska, Jan Mielnicki, Janusz Olkowski, Dawid Kalwara.

Pierwsza na pomost weszła Julia w kat. +81 kg do lat 20. Zajęła 6 miejsce z wynikiem 138 kg w dwuboju.

Janusz Olkowski i Janek Mielnicki startowali wśród mężczyzn do lat 20 w kategorii wagowej od 55 do 73 kg. Dla Janka był to debiut, bardzo udany. Podrzucił 130 kg w dwuboju, zajął 17 miejsce. Janusz z wynikiem 130 kg – został sklasyfikowany oczko wyżej.

Dawid startował w kategorii 89 kg. Wynik 180 kg w dwuboju jest zdecydowanie dużym rekordem Dawida (poprawa o 14 kg) i dał mu 11 miejsce w swojej kategorii.

Klasyfikacja zawodników odbywała się w nietypowy sposób. Poza tym, że połączono grupę wiekową juniora młodszego z juniorem, to połączono po dwie kategorie wagowe w jedną. Różnica wiekowa wynosiła w takim przypadku 4 lata, a wagowa dochodziła do 19 kg. W sportach siłowych jest to bardzo znaczące i utrudnia rywalizację – podsumował prezes UKS ATLETA, Władysław Niedźwiecki.