15.9 C
niedziela, 22 września 2024 r.

Sukces zawodników UKS Siódemka

Ledwo skończył się sezon halowy w lekkiej atletyce, a już rozpoczął przełajowy i to od mocnego akcentu jakim były 89 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które 11 marca odbyły się w Jeleniej Górze. Sukcesem, ale także i pechowo zakończył się udział zawodników UKS Siódemka w tych Mistrzostwach. O podium otarł się Adam Piątkowski zajmując 4 miejsce w biegu na 5000m juniorów młodszych (U-18), do brązowego medalu zabrakło 2 sekundy (tj. mniej niż 1 metr).

12 w biegu na 6000m juniorów (U-20) był Daniel Gadomski, pechowe 21 miejsce w tym samym biegu zajął Karol Rogoziński (do punktacji klubowej liczyło się 20 najlepszych miejsc), a 33 także na 6000m był Kamil Łyszkowski.

W sumie UKS 7 zdobył do Współzawodnictwa w Sporcie Młodzieżowym 8 punktów, a w kategorii U-18 (juniorów młodszych) zajął 27 miejsce na 80 sklasyfikowanych Klubów.

W Mistrzostwach we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek ze 116 Klubów z całej Polski.