back to top
0.2 C
Ostrołęka
piątek, 21 listopada 2025 r.

Styczniowa zbiórka elektrośmieci!

REKLAMA
wszystkie drogi prowadza do rzymu

Przed nami pierwszy styczniowy weekend do pozbycia się elektrośmieci.

REKLAMA

W sobotę 3 stycznia w Ostrołęce zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Punkt zbierania uruchomiony będzie na Al Jana Pawła II 4 (parking przy CH Leclerc) w godzinach 9 – 14.

Akcja odbywa się w ramach programu edukacyjnego 'Moje miasto bez elektrośmieci’. Mówi Anna Podsiadło z ElektroEko.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

W zamian za przyniesione elektrośmieci wydawane są kupony Funduszu Oświatowego, które po przekazaniu szkołom podstawowym są przeliczane na punkty, a te, na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, takie jak np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal lekcyjnych.

Kolejna zbiórka elektrośmieci odbędzie się za miesiąc.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex