’Story Cheering – innowacyjna metoda aktywizacji zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem’, program, który stworzyła Fundacja Drabina Rozwoju obecnie jest testowany w ostrołęckim Domu Dziecka.
Podkreśla Dorota Drozdowska Szymborska, prezes Fundacji.
W obecnym systemie w jakim funkcjonują placówki opiekuńczo-wychowawcze, młody człowiek, który opuszcza dom dziecka, 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletności otrzymuje tzw. opiekuna usamodzielniania. Autorki projektu pracują nad tym, by proces przechodzenia w dorosłość rozpoczął się dużo wcześniej.
Dodaje wiceprezes Dorota Szatkowska.
Fundacja stworzyły autorską komputerową grę symulacyjną oraz film, które pozwolą na rozwijanie kompetencji osobistych i zawodowych młodych ludzi.
Dodała prezes Drozdowska.
Fundacja Drabina Rozwoju prowadzi w ramach programu szkolenia coachingowe i szkolenie z obsługi narzędzia dla kadry, a także warsztaty kompetencyjne i coaching dla młodzieży.
Story cheering jest projektem innowacyjnym realizowanym dzięki Programowi Operacyjnemu Kapitał Ludzki (PO KL) w ramach Priorytetu VII 'Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej” i w całości jest finansowany przez Unię Europejską.