Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce uczestniczy w projekcie pn. 'Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej skierowana jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów, ale także do tzw. 'otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Mówi nauczycielka Izabela Uściłowska.
Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.
Pierwsze warsztaty w ramach projektu odbyły się w Pułtusku.
Jak się okazuję Zespół Szkół STO na tle innych placówek, biorących udział w projekcie wypada rewelacyjnie. Mówi Piotr Żyłka, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego, oddział terenowy w Ostrołęce.
W projekcie 'Szkoła Współpracy” bierze udział również Przedszkole Miejskie nr 9 i Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ostrołęce oraz Szkoła Podstawowa w Laskowcu oraz Zespól Placówek Oświatowych w Kadzidle.