Rozgrywki OLS nabierają tempa. Podsumowanie 3.kolejki

Ostrołęcka Liga Siatkówki

Fotograf ślubny Malwina Łuba

Trzecią kolejkę Ostrołęckiej Ligi Siatkówki zapoczątkowało czwartkowe spotkanie (20 października) pomiędzy drużynami Pogotowie Gazowe – Wenus Meble.

Choć zawodnicy Pogotowia Gazowego w tym sezonie prezentują się znacznie lepiej, co może wskazywać, że mają ochotę stanąć na podium, to drużyna Wenus Meble ostudziła ich zapał już w pierwszym secie. Do połowy następnego sytuacja przedstawiała się podobnie. W pewnym momencie w szeregach Wenus Meble nastąpiło chwilowe rozluźnienie, co sprytnie wykorzystał przeciwnik, który odebrał im kilka cennych punktów. Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo. Zawodnicy z Wenusa szybko odrobili straty i ostatecznie pokonali przeciwnika 2:0.

Pogotowie Gazowe – Wenus Meble 0:2 (13:25, 19:25)

Do kolejnych starć III kolejki doszło w sobotę (22 października). Jako pierwsze na parkiecie ZSZ nr 1 w Ostrołęce zmierzyły się Pogotowie Gazowe – Arka Team. Tu obyło się zeb większych niespodzianek. Starsza i bardziej doświadczona drużyna Pogotowia Gazowego, pomimo przestoju w drugim secie, wygrała spotkanie 2:0.

Pogotowie Gazowe – Arka Team 2:0 (25:11, 25:23)

Następne spotkanie Huragan – Moto Kameko miało być jednym z ciekawszych tej kolejki. Obie drużyny dokonały dużego ?przemeblowania? w swoich szeregach. Przypomnijmy, że ta druga z wymienionych ekip to ubiegłoroczny lider, który jak zapowiadało się przed meczem, łatwo skóry nie odda. Jednak już pierwsze wymiany piłek wskazały zwycięzcę tego spotkania. Huragan bez większych problemów pokonał przeciwnika 2:0. Tym samym zdobył trzy cenne punkty i awansował na drugą pozycję w tabeli OLS.

Huragan – Moto Kameko 2:0 (25:16, 25:10)

Na parkiecie ponownie pojawił się Huragan. Tym razem zmierzył się z młodszymi zawodnikami zespołu Arka Team. Pomimo tego, iż to młodsi zawodnicy włożyli w grę więcej serca i przeprowadzili kilkanaście zaskakujących akcji, to właśnie występująca już od kilku lat w OLS ekipa Huraganu wygrała oba sety i zgarnęła komplet punktów.

Huragan – Arka Team 2:0 (25:15, 25;15)

W czwartym i ostatnim spotkaniu, rozegranym sobotniego popołudnia, po raz drugi w tegorocznej lidze wystąpił beniaminek Ochotniczy Klub Sportowy. Ich przeciwnikami byli zeszłoroczni mistrzowie. Całe spotkanie miało bardzo dynamiczny charakter, drużyny zacięcie walczyły punkt za punkt. W trakcie meczu mogliśmy zaobserwować po obu stronach siatki dobrą i skuteczną obronę w polu, a także silne i skuteczne ataki. Choć można zaobserwować, że beniaminek tegorocznej ligi ze spotkania na spotkanie gra coraz lepszą siatkówkę i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy rywali, to w tym spotkaniu lepszą okazała się drużyna Moto Kameko.

Moto Kameko – Ochotniczy Klub Sportowy 2:0 (25:19, 25:20)

MVP III kolejki został wybrany Sebastian Pastarkiewicz, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez bar Smakosz.