Małgorzata Urszula Laska będzie gościem Wieczoru autorskiego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia. Rozpocznie się o godz. 18.
Małgorzata Urszula Laska – autorka fascynujących powieści dla dorosłych i książek dla dzieci, rodowita Kurpianka. Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie aktywnie działa w środowisku polonijnym, w którym zachęca do czytania polskich książek i promuje polskich autorów.
Jej najnowsza powieść 'Miód w deszczu’ zabiera czytelnika w region Kurpiowszczyzny i Mazur przełomu lat 50. i 60. W niemal baśniowej opowieści ujęte zostały bolesne aspekty naszej historii. Powojenna rzeczywistość nie jest łatwa, życie rodzinne miesza się tu z historią. Ślady po okupacji i przemarszach wojsk, ukrywanie partyzantów, los żołnierzy wyklętych w PRL-owskiej rzeczywistości.
Przed i po spotkaniu możliwość zakupu książek z autografem Autorki
Małgorzata Urszula Laska urodziła się w 1969 r na Kurpiach. Obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Współpracuje z Magazynem Polonijnym Twoje Miasto, w którym zachęca do czytania polskich książek i promuje polskich autorów. Debiutowała w 2013 r. książką dla dzieci pt. Pan Dreptusiński. Pisze dla dzieci i dla dorosłych. Tematyka większości Jej książek związana jest z Kurpiowszczyzną, krajem lat dziecięcych i miejscem do którego chętnie wraca. Powieść Dziewcak. Dziewczyna z puszczy zdobyła tytuł Książki Roku w konkursie Brakująca Litera.
Małgorzata Urszula Laska poprzez swoją najnowszą powieść Miód w deszczu zabiera nas w region Kurpiowszczyzny i Mazur przełomu lat 50. i 60. W niemal baśniowej opowieści ujęte zostały bolesne aspekty naszej historii. Powojenna rzeczywistość nie jest łatwa, życie rodzinne miesza się tu z historią. Ślady po okupacji i przemarszach wojsk, ukrywanie partyzantów, los żołnierzy wyklętych w PRL-owskiej rzeczywistości.
’Miód w deszczu to powieść poruszająca najczulsze struny we wrażliwych sercach, ale też niosąca wiedzę o tamtych czasach oraz ponadczasowe przesłanie, że na szczęście nigdy nie jest za późno.” /Agnieszka Kazała/