back to top
0.8 C
Ostrołęka
czwartek, 20 listopada 2025 r.

Poseł Andrzej Kania wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespół ds. Warszawy i Mazowsza

REKLAMA
wszystkie drogi prowadza do rzymu

2 marca ukonstytuował się Parlamentarny Zespół ds. Warszawy i Mazowsza. Jego  wiceprzewodniczącym został poseł Andrzej Kania (PO).

REKLAMA

Do najważniejszych zadań zespołu będzie należało m.in. : opracowanie strategii rozwoju sieci komunikacyjnej Warszawy i Mazowsza oraz systemu jej finansowania z budżetu państwa i samorządu; prace legislacyjne i monitorowanie przepisów dotyczących finansów samorządów; czy rozbudowa sieci Metra w Warszawie.

Pierwszą sprawą, którą zajmie się zespół, jest zmiana przepisów dotyczących tzw. janosikowego. Obywatelski projekt ustawy trafił właśnie po pierwszym czytaniu do prac w komisjach sejmowych.

(mm)

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex