back to top
11.4 C
Ostrołęka
wtorek, 21 października 2025 r.

Policjant z Ostrołęki najlepszym oskarżycielem publicznym

REKLAMA

Młodszy aspirant Jarosław Walędziak z KMP w Ostrołęce zwyciężył w wojewódzkich eliminacji konkursu oskarżycieli publicznych. Zdobył najwyższy wynik.

Eliminacje wojewódzkie do V Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Rywalizowało blisko 30 funkcjonariuszy reprezentujących 23 komendy powiatowe oraz 4 miejskie garnizonu mazowieckiego. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu wstępu do prawoznawstwa, materialnego prawa wykroczeń, w tym przepisów ustaw szczególnych oraz procesowego prawa wykroczeń.

REKLAMA

Konkurs składał się z dwóch konkurencji: testu wiedzy oraz pisemnej analizy akt spraw wykroczeniowych pod kątem błędów formalnych i merytorycznych.

W klasyfikacji generalnej najlepszym oskarżycielem publicznym okazał się mł. asp. Jarosław Walędziak z Ostrołęki, który zdobył 58 punktów na 60 możliwych. Będzie reprezentował garnizon mazowiecki w ogólnopolskim finale, który odbędzie się pod koniec listopada 2025 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

fot. KMP Ostrołęka

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex