Film Pokłosie zostanie wyświetlony dzisiaj (21 stycznia) w ostrołęckim kinie Jantar. Po kontrowersyjnym wykreśleniu obrazu Władysława Pasikowskiego z grudniowego repertuaru kina, teraz zaplanowano dwa seanse. Pierwszy o godz. 17, drugi o godz. 19.
Wyjaśniał dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury – Bogdan Piątkowski.
W planowanej dyskusji, która odbędzie się po drugim seanse udział wezmą Wojciech Kałużyński – publicysta i krytyk filmowy, dr Kazimierz Krajewski – kierownik Referatu Badań Naukowych IPN Warszawa oraz dr hab. Krzysztof Kornacki – historyk filmowy, wykładowca filmoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim.
Nowy film Władysława Pasikowskiego od kiedy wszedł do kin budzi wielkie emocje. Z różnych stron padają zarzuty, że 'Pokłosie’ jest obrazem antypolskim, zdaniem innych produkcja ta porusza ważne, choć bolesne kwestie dotyczące polskiej historii i społeczeństwa.
mm