6.6 C
sobota, 19 października 2024 r.

Pełna atrakcji Sportowa Niedziela nad Narwią

Mecze siatkówki plażowej, warsztaty, patrole łodzią ratowniczą, dmuchańce dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano w ramach ‘Sportowej Niedzieli nad Narwią’ w Ostrołęce zorganizowanej 18 sierpnia w ramach ‘Sportowych Wakacji w Mieście 2024’.

Odbyły się również IV Mistrzostwa Ostrołęki w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, których współorganizatorem był UKS Atleta. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych – kobiety OPEN, mężczyźni do 80 kg, mężczyźni do 100 kg i mężczyźni powyżej 100 kg.

Wśród kobiet startowały cztery zawodniczki trójboju siłowego z Siedlec oraz zawodniczka UKS Atleta Maja Zera. Najlepsza okazała się Anita Grądzka-Bryńczak, która wycisnęła aż 70 kg. Drugie miejsce zajęła Emilia Wójtowicz, która uzyskała 62 kg, a trzecia – Emilii Bryńczak z wynikiem 47 kg.

Wśród mężczyzn do 80 kg zwyciężył Paweł Koziatek (Łęg Starościński), który wycisnął 123 kg. Drugie miejsce wywalczył Adrian Myszek (Dzbenin) z wynikiem 115 kg, zaraz za nim uplasował się Kośnik Krzysztof (Ostrołęka) – 107 kg. W tej kategorii startowali też zawodnicy UKS Atleta – Szymon Padzik i Wojciech Bakuła, startował również trener Zenon Grądzki, który wycisnął 60 kg.

Wśród mężczyzn do 100 kg bezapelacyjnie najlepszym okazał się Daniel Koziatek, który zaliczył aż 190 kg. Drugie miejsce zajął Mateusz Wójtowicz z Siedlec, który wycisnął 160 kg. Ostrołęczanin Jakub Duda zajął trzecie miejsce zaliczając 135 kg. Z tym samym wynikiem na 4. pozycji uplasował się inny ostrołęczanin Mateusz Majewski. Jakub Runo z Łomży wycisnął 130 kg co dało mu 5. lokatę. Za wynik 130 kg 6. pozycja przypadła Kacprowi Drężkowi z Rzekunia. Na miejscu 7. z wynikiem 125 kg uplasował się Przemysław Książek (Ponikiew Duża), a tuż za nim z tym samym wynikiem stanął Paweł Kowalski z Łęgu Przedmiejskiego.

W kategorii mężczyzn powyżej 100 kg startował trener – trójboista UKS ATLETA Jakub Borkowski i wynikiem 165 kg zajął drugie miejsce. Na pierwszym stopniu podium stanął Przemysław Przychodzeń, reprezentant klubu Tytan z wynikiem 180 kg – poinformował prezes UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.