Strona główna Blog Strona 790

Rusza budowa ul. Syreny

0

Urząd Miasta Ostrołęki informuje, że po wielu latach i rozmowach o potrzebie i konieczności budowy ul. Syreny inwestycja w końcu zostanie zrealizowana.

15 lutego Prezydent Łukasz Kulik podpisał umowę z wykonawcą zadania. Zakres rzeczowy robót obejmie wykonanie ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, budowę linii kablowej wraz z oświetleniem ulicznym, budowę sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę sieci wodociągowej.

Wartość zadania brutto to 670.360,37zł. Termin realizacji to 6 miesięcy.

Fot. UM Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Gość Radia OKO Golden Ladies

0

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z zespołem Golden Ladies, który przeprowadził Piotr Grzyb.

Miejsce na reklamę

ZUS – Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

0

Rośnie liczba zwolnień lekarskich wystawionych z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. W 2023 roku do ZUS-u wpłynęło o 8,7 procent więcej takich zwolnień niż w 2022 roku.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Tylko w ubiegłym roku lekarze w całym kraju wystawili ponad 1,4 mln zaświadczeń lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania, co przełożyło się na 26 mln dni absencji chorobowej.

W województwie mazowieckim w 2023 roku także było więcej zwolnień lekarskich i dni chorobowych związanych z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania niż w roku 2022. Do placówek ZUS w naszym regionie wpłynęło prawie 210 tys. takich zaświadczeń lekarskich. To o niemal 17,5 tys. więcej e-ZLA w porównaniu do 2022 roku, gdy takich zwolnień było ponad 192,4 tys., zatem wzrost nastąpił o ponad 8 procent.

W 2023 roku z powodu reakcji na ciężki stres wystawiono 77,2 tys. zwolnień lekarskich (blisko 1 mln 515 tys. dni absencji chorobowej), z powodu epizodu depresyjnego – niemal 42,6 tys. (920,8 tys. dni absencji chorobowej), a z powodu zaburzeń lękowych 37,5 tys. (758 tys. dni absencji chorobowej).

Miejsce na reklamę

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

0
policja Przasnysz

Policjant z Przasnysza w czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Ma też 2 aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W środę w miejscowości Rembielin przasnyski policjant w czasie wolnym od służby zauważył jadący przed nim motorower, którego kierujący nie mógł utrzymać toru jazdy.

Mówiła mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

0

Rusza kolejna edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wyroby należy zgłaszać do 29 lutego br.

Do konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego można zgłaszać produkty w ośmiu kategoriach: wyroby piekarnicze, cukiernicze, przetwory mięsne (produkty pochodzenia zwierzęcego), ryby i przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne (produkty pochodzenia roślinnego), produkty mleczarskie, miody, napoje.

Mówi marszałek Adam Struzik.

W poprzednich szesnastu edycjach do konkursu zgłoszono ponad 2000 produktów, z czego ponad 200 zostało nagrodzonych. Natomiast w ubiegłorocznej odsłonie wydarzenia spośród zgłoszonych 105 produktów jury wyróżniło 24 artykuły żywnościowe.

Regulamin i formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie mazovia.pl

Miejsce na reklamę

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z rodzicami w Krainie Przyszłych Przedszkolaków

0

Kraina Przyszłych Przedszkolaków w Ostrołęce zaprasza na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe. To już III edycja.

Zajęcia będą prowadzone od marca do lipca dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich rodziców. W ich trakcie Kraina skupi się na rozwoju sensoryczno-motorycznym uczestników.

Celem zajęć jest wsparcie szeroko rozumianego rozwoju dziecka oraz przekazanie rodzicom inspiracji do twórczych zabaw. Wspólny udział pozytywnie wpływa na więź między rodzicem a dzieckiem.

W ramach programu dzieci nauczą się funkcjonowania w grupie, a organizatorzy zapewnią okazję do spotkań z rówieśnikami oraz przyswojenia zasad wspólnej zabawy i integracji.

Dla Krainy kluczowa jest swobodna, wesoła i bezpieczna atmosfera. Dba o nią podchodząc do każdego dziecka indywidualnie.

Zajęcia ogólnorozwojowe w Krainie wspierają: zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie otaczającego świata – tego bliskiego i nieco dalszego, stymulację zmysłów: wzroku, smaku, zapachu, dotyku, słuchu, kontakt z rówieśnikami i interakcje między nimi, poznawanie zasad panujących w grupie oraz odkrywanie form zabawy innych niż te znane z domu.

Kraina Przyszłych Przedszkolaków serdecznie zaprasza także dzieci z opinią WWR, orzeczeniem, diagnozą (SI) lub innymi specjalnymi potrzebami. Pod okiem specjalistów dzieci będą mogły rozwijać
swoje umiejętności i w bezpiecznym środowisku oswajać się z zajęciami w grupie.

Zajęcia będą prowadzone przez terapeutów, w tym oligofrenopedagoga, logopedę, surdopedagoga i tyflopedagoga.

Pierwsze odbędą się 05.03.2024 r. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 508-861-855.

Kraina Przyszłych Przedszkolaków mieści się w budynku przy ul. Poznańskiej 34/36.

Miejsce na reklamę

Piosenka tygodnia w Radiu Oko

0

Piosenka tygodnia w Radiu OKO. Codziennie od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:35.

Jan Gałach – “ Dreamer”

Jan Gałach – Skrzypek pochodzący ze Śląska, uważany za jednego z najlepszych skrzypków blues-rockowych w Europie.
Cichy ambasador zespołu TheAllman Brothers Band.
Lider grupy Jan Gałach Band.

W ostatnich latach miał też możliwość współpracować z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi polskimi artystami. Jego skrzypce można usłyszeć na ponad 50-ciu płytach. Koncertował m.in. we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech,Czechach, Francji czy w Wielkiej Brytanii.

Był gościem specjalnym na koncercie Planet of The ABTS – legendarnego perkusisty Gov’t Mule – Matta Abtsa. Wygrał prestiżowy konkurs UK Songwriting Contest w kategorii najlepszy cover – w którym pełnił rolę producenta i aranżera. Dzielił jedną scenę z Carlosem Santaną, Warrenem Haynesem, czy też Doylem Bramhallem II.

Towarzyszył na płytach i scenie m.in. zespołowi Dżem, Kasi Kowalskiej, Kubie Badachowi, Acid Drinkers, SBB, Martynie Jakubowicz, Janowi 'Kyksowi” Skrzekowi, Sebastianowi Riedlowi, Tomkowi Organkowi czy Wojtkowi Cugowskiemu. Od 2014 r. na stałe współpracuje z Maciejem Balcarem.

Kilkukrotnie wybrany instrumentalistą roku według ankiety czytelników 'Twój Blues”(2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017,2020, 2023 r.) a dodatkowo zespół Jan Gałach Band został trzykrotnie wybrany zespołem roku.

Jan Gałach od 2001 roku nieprzerwanie organizuje w Chorzowie “Koncert Świąteczny – Jan Gałach i przyjaciele”. Jest również dyrektorem artystycznym projektu Szlak Śląskiego Bluesa. W 2014 r. wraz z zespołem reprezentował Polskę na Blues Challenge w Memphis.

Miejsce na reklamę

Jechał z nadmierną prędkością, ma już na swoim koncie 24 pkt karne za wykroczenia w ruchu drogowym

0

Patrol ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymał za przekroczenie prędkości mieszkańca powiatu wyszkowskiego. Ma już na swoim koncie 24 pkt karne za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Patrol ruchu drogowego pełnił służbę m.in. na drodze S-8, gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalną prędkość co zagraża innym użytkownikom. W Nagoszewie zauważyli volvo jadące z prędkością 141 km/h.

Policjantka zatrzymała auto do kontroli. Za kierownicą siedział 47-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem.

Podczas sprawdzenia w systemie danych mężczyzny funkcjonariuszka otrzymała informację, że 47-latek przekroczył limit 24 punktów karnych. Zatrzymano mu prawo jazdy, ponadto zostanie skierowany wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji, co skończy się egzaminem państwowym.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Bartosz Podolak

0

W dzisiejszym programie przeniesiemy się w świat czystej wody, a dokładnie w możliwości jej uzdatniania. Rozmowę z Bartoszem Podolakiem, wójtem gminy Rzekuń, na temat budowy stacji uzdatniania wody w Dzbeninie poprowadziła Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę