Jutro w Ostrołęce mają protestować rolnicy. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
Protest zaplanowano w godzinach 10-14. Utrudnienia mogą być na trasach dojazdowych z kierunków Myszyńca, Łomży i Różana – informuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Od strony Myszyńca do Ostrołęki (trasa K-53) w Szwendrowym Moście przed zajazdem 'Borowik” samochody ciężarowe i osobowe będą kierowane w stronę Olszewki, Przystani, Nowej Wsi Zachodniej, następnie Skrzypek, Nakły, Olszewo Borki, dalej trasą K-61 do Różana.
Od strony Różana należy kierować się trasą K-60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej, następnie w Ponikwi Dużej skręcić w lewo do Goworowa. Dodatkowo ciężarówkom jadącym od Olsztyna zaleca się w Myszyńcu kierować w stronę Łomży, bądź przez Chorzele w kierunku Przasnysza.
Od strony Łomży w Teodorowie pojazdy osobowe będą kierowane w stronę Nowej Wsi Wschodniej, gdzie będą mogły skręcić w kierunku miejscowości Goworki i tą drogą dotrzeć do Ostrołęki. Natomiast pojazdy ciężarowe będą kierowane przez Nową Wieś Wschodnią w stronę Rzekunia, następnie do Ostrowi Mazowieckiej (trasa W627), bądź do Goworowa, gdzie dotrą do trasy k-60.
Ten wolontariat to świetna oferta dla wszystkich, którzy marzą o nawiązaniu nowych znajomości i przeżyciu niezapomnianej przygody.
Do obowiązków uczestnika będzie należeć wspieranie działań i programów mających na celu ożywienie organizacji młodzieżowych oraz wsparcie działań w ramach Miejskiego Urzędu ds. Młodzieży poprzez organizacje warsztatów, zajęć rekreacyjnych i wycieczek dla młodzieży.
Aplikować mogą osoby w wieku 20-30 lat; posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi; osoby znające język angielski i/lub hiszpański przynajmniej na poziomie komunikatywnym.
Organizator pokrywa koszty zakwaterowania oraz transportu miejskiego. Wolontariusze będą mogli bezpłatnie korzystać z Lokalnego Centrum Sportu, basenu i innych obiektów. Więcej na eurodesk.pl
Przekrój twórczości członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego zostanie zaprezentowany na wystawie, której wernisaż odbędzie się 23 lutego w Ostrołęckim Centrum Kultury. Organizatorzy zapraszają o godzinie 18.
O godzinie 18.30 zaplanowano otwarcie wystawy ukazującej prace osób uczęszczających do Akademii Fotografii OTF.
Mówił Daniel Ejsymont, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.
W ostatni weekend w hali Arena w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. W niedzielnym biegu na 3 000 m wystąpiła jedyna reprezentantka Ostrołęki, zawodniczka UKS Siódemka Martyna Budziłek. W bardzo silnej stawce rywalek zajęła 12 miejsce w Polsce i wynikiem 9:55,45 s. o ponad 8 sekund poprawiła swój halowy rekord życiowy.
Dzięki stanowczej i odważnej postawie mieszkańców powiatu makowskiego doszło do obywatelskiego zatrzymania kierującego. Był pijany i jechał na samej feldze. Trafił do policyjnego aresztu.
Mówiła podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.
Zakończono przyjmowanie projektów do budżetu obywatelskiego miasta Ostrołęki. Wśród propozycji projekt pod nazwą 'Zielony skwer po sąsiedzku – rewitalizacja przestrzeni przy bloku Starosty Kosa 8′.
Mówi Bartosz Śnieciński, przewodniczący Rady Osiedla Starosty Kosa.
W ramach projektu zostaną zabezpieczone środki na zakup i instalację kamer monitoringu miejskiego. Ta inwestycja nie tylko przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w tej części osiedla, ale będzie również stanowić skuteczną barierę przed aktami wandalizmu i dewastacji nowo powstałej infrastruktury.
Teraz wszytko w rękach mieszkańców miasta. To oni zadecydują swoimi głosami, które projekty zostaną zrealizowane.
Policjanci z Ostrołęki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Rozpoznali go w szpitalu, gdzie byli tam z innym zatrzymanym.
W Komendzie Miejskiej Policji został wypracowany szybki przepływ informacji na temat poszczególnych zdarzeń. W piątek mundurowi zatrzymali mężczyznę w czasie interwencji domowej, a następnie pojechali z nim do ostrołęckiego szpitala, by wykonać badania. W oczekiwaniu z nim na wizytę lekarską zauważyli, że do szpitala wszedł mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi podejrzewanego o kradzież w markecie budowlanym w Ostrołęce. Wezwali drugi patrol. 24-letni ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
Dzisiaj mieszkańcy Makowa Mazowieckiego oraz całego powiatu makowskiego muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Do godz. 13 ma potrwać protest rolników.
Mówiła podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa makowskiej policji.