Zarząd Powiatu w Ostrołęce z absolutorium. Radni byli jednomyślni podczas głosowania. Absolutorium Zarząd uzyskał 21 głosami 'za’.
Wszystkie większe rzeczy wykonuje się wspólnie. Jest to praca zbiorowa – powiedział starosta Stanisław Kubeł tuż po głosowaniu. – Dobrze się pracuje jeśli wszyscy pracują – dodał.
Frekwencja wyborcza w województwie mazowieckim wyniosła 56,99 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez PKW na Mazowszu przedstawiciele obecnie rządzącej koalicji PO-PSL zdobyli najwięcej mandatów – 28. PiS uzyskał ich 21, KO – 20, Trzecia Droga – 8, a Lewica i Konfederacja – po 1. Po raz kolejny najwięcej głosów w kraju zdobył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, na którego zagłosowało 74 814 wyborców!
Podkreśla marszałek Adam Struzik.
Na Mazowszu drugi i trzeci najwyższy wynik na listach KO i Trzeciej Drogi do sejmiku uzyskały kobiety. Radna z Warszawy Wioletta Paprocka-Ślusarska zdobyła aż 54 794 głosy, a członkini zarządu Janina Ewa Orzełowska startująca z regionu siedlecko-ostrołęckiego otrzymała aż 43 622 głosy.
Bardzo dobre wyniki uzyskali również przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski startujący z Warszawy – 40 880 głosów oraz pozostali członkowie zarządu województwa mazowieckiego: wicemarszałek Rafał Rajkowski startujący z regionu radomskiego – 42 360 głosów, członkini zarządu Elżbieta Lanc reprezentująca region siedlecko-ostrołęcki – 22 480 głosów.
Świetny wynik uzyskał także wicemarszałek Wiesław Raboszuk startujący z regionu płocko-ciechanowskiego – 13 147 głosów.
Regiony w sejmiku województwa będą reprezentować:
W okręgu wyborczym nr 1 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Ursynów, Wilanów radnymi zostali:
Ludwik Rakowski (KKW Koalicja Obywatelska);
Katarzyna Bornowska (KKW Koalicja Obywatelska);
Błażej Poboży (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Robert Kempa (KKW Koalicja Obywatelska);
Paulina Piechna-Więckiewicz (KKW Lewica).
W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz radnymi zostali:
Krzysztof Strzałkowski (KKW Koalicja Obywatelska);
Jarosław Krajewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Katarzyna Łęgiewicz (KKW Koalicja Obywatelska);
Sylwia Lacek (KKW Koalicja Obywatelska);
Anna Uzdowska-Gacek (KKW Koalicja Obywatelska).
W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Białołęka, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła, Praga-Północ, Praga-Południe radnymi zostali:
Wioletta Paprocka-Ślusarska (KKW Koalicja Obywatelska);
Paweł Lisiecki (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Anna Majchrzak (KKW Koalicja Obywatelska);
Tomasz Kucharski (KKW Koalicja Obywatelska);
Alicja Dąbrowska (KKW Koalicja Obywatelska);
Andrzej Melak (KW Prawo i Sprawiedliwość).
W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym miasto Płock i powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski radnymi zostali:
Adam Struzik (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Artur Czapliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Marek Martynowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Łukasz Cicholski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Michał Orliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Wiesław Raboszuk (KKW Koalicja Obywatelska);
Konrad Wojnarowski (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Paweł Obermeyer (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe.
W okręgu wyborczym nr 5 obejmującym miasto Radom i powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński radnymi zostali:
Jakub Kowalski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Rafał Rajkowski (KKW Koalicja Obywatelska);
Łukasz Mierzejewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Piotr Papis (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Magdalena Murawska (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Edyta Wietrak (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Magdalena Nowacka (KKW Koalicja Obywatelska).
W okręgu wyborczym nr 6 obejmującym miasta Ostrołęka i Siedlce oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski radnymi zostali:
Wojciech Kudelski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Janina Ewa Orzełowska (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Teresa Wargocka (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Lanc Elżbieta (KKW Koalicja Obywatelska);
Krzysztof Chaberski (KKW Koalicja Obywatelska);
Janusz Kotowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Anna Kaszuba (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Rafał Kowalczyk (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Krzysztof Żochowski (KW Prawo i Sprawiedliwość).
W okręgu wyborczym nr 7 obejmującym powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński radnymi zostali:
Zdzisław Sipiera (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Aleksandra Śmietanka (KKW Koalicja Obywatelska);
Anna Brzezińska (KKW Koalicja Obywatelska);
Marcin Podsędek (KKW Koalicja Obywatelska);
Grzegorz Benedykciński (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Katarzyna Lubiak (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Konrad Rytel (KKW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy);
Damian Olszewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Robert Perkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);
Dorota Stalińska (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);
Igor Sulich (KKW Koalicja Obywatelska).
Kolejna ostrołęcka szkoła będzie miała własny gabinet stomatologiczny. Z opieki specjalistycznej będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Staszica.
Informuje Malwina Łuba, z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ostrołęki.
Obecnie gabinety stomatologiczne funkcjonują w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej oraz w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego.
Świadczeniami zdrowotnymi z zakresu leczenia stomatologicznego objęci są w tych gabinetach uczniowie ostrołęckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Na 88,5 FM gościliśmy Piotra Sierzputowskiego, założyciela i właściciela szkoły Lekcje Gitary Ostrołęka.
$Gość Radia Oko – Lekcje Gitary Ostrołęka – Radio Oko.mp3
Zależy Ci na tym, żeby Twoje dziecko dobrze się bawiło na lekcjach i chętnie na nie chodziło, samo z siebie sięgało po gitarę i czerpało przyjemność z grania, rozwijało swoją pasję i miało więcej pozytywnej energii do życia, potrafiło spędzać produktywnie czas samo ze sobą, a nie było zależne od facebooka i telefonu? Szkoła Lekcje Gitary Ostrołęka jest właściwym wyborem.
W łóżku, w samochodzie i na strychu 29-latek ukrył blisko 3 kg marihuany. Została zabezpieczona przez wyszkowskich policjantów.
Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu wyszkowskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania samochodów, mieszkań, pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę mundurowi ujawnili susz roślinny oraz łodygi konopi. Były ukryte w łóżku i na strychu. Zabezpieczoną substancję technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 2,8 kg.
W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych. O dalszym losie mieszkańca powiatu wyszkowskiego zadecyduje sąd.
Światowy Dzień Sportu obchodzony był 6 kwietnia. Tego dnia odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do 20 lat na pomostach Centrum Sportu Raszyn. Wystartowało dwóch 17-letnich zawodników UKS ATLETA Ostrołęka pod opieką trenera Tadeusza Stolarczyka.
Dawid Kalwara w kategorii wagowej do 81 kg wyrwał 70 kg, a podrzucił 80 kg. W dwuboju uzyskał 150 kg, tylko o 2 kg mniej od rekordu życiowego co pozwoliło mu stanąć na trzecim stopniu podium.
Radosław Krupa wyrwał 80 kg, a w podrzucie wybił sztangę nad głowę o wadze 100 kg. W dwuboju zgromadził 180 kg i z tym wynikiem wywalczył tytuł wicemistrza Mazowsza w kategorii wagowej do 96 kg. Zaliczył wszystkie 6 podejść i ustanowił 4 rekordy życiowe poprawiając w dwuboju aż o 28 kg.
Bardzo udany start przed mistrzostwami Polski w Zamościu – ocenił trener UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.
Makowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy.
W niedzielę w nocy w Makowie Mazowieckim policjanci Wydziału Prewencji zauważyli bmw, które postanowili zatrzymać do kontroli. Okazało się, że 25-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze podczas kolejnych czynności ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli okazał podrobione prawo jazdy. Auto, którym kierował nie było jego własnością. Kiedy na miejscu interwencji zjawił się mężczyzna po odbiór auta, został również sprawdzony przez mundurowych. Okazało się, że 49-latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 25-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posługiwanie się podrobionym dokumentem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 49-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
Trybunał Sprawiedliwości każdego roku, w dwóch terminach, oferuje ograniczoną liczbę płatnych staży dla absolwentów studiów z zakresu prawa, nauk politycznych i tłumaczeń konferencyjnych.
Staże odbywają się głównie w Dyrekcji Badań i Dokumentacji, w służbie kontaktów z mediami i informacji, w Dyrekcji Generalnej Tłumaczeń i w Dyrekcji Tłumaczeń Konferencyjnych.
Kwota stypendium wynosi 1.493, 00 EUR netto miesięcznie.
Stażyści otrzymujący stypendium, których miejsce zamieszkania znajduje się w odległości ponad 200 km od siedziby Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej uzyskują zwrot kosztów podróży w wysokości 150,00 EUR.
Aplikować mogą osoby posiadające dyplom uniwersytecki ukończenia studiów z zakresu prawa lub nauk politycznych (specjalizacja prawo) albo, w przypadku staży w Dyrekcji Tłumaczeń Konferencyjnych, dyplom tłumacza konferencyjnego. Ze względów administracyjnych wymagana jest dobra znajomość języka francuskiego.
Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się 2 maja w Ostrołęce. Do udziału zapraszają prezydent miasta Łukasz Kulik oraz wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.
Oficjalne otwarcie o godz. 10.30 na scenie przy DH Kupiec. Będzie to także okazja do otrzymania flagi Polski.
Mówiła Malwina Łuba, z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki ostrołęckiego ratusza.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dla dzieci przewidziane są upominki oraz pamiątkowe medale.
Zapisy przez formularz elektroniczny https://forms.gle/pkU9naEMuDEMN1L87