Strona główna Blog Strona 732

Forum Przedsiębiorczości KRAB 2024

0

Klub Rozwoju Aktywnego Biznesu zaprasza 26 kwietnia do udziału w Forum Przedsiębiorczości KRAB 2024. Spotkanie odbędzie się Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce przy ul. Korczaka w godzinach 10 -18. Mówi Andrzej Janusiewicz.

Jednocześnie na auli można będzie wysłuchać
wykładów tematycznych z ekspertami biznesu, o szczegółach Robert Niedzwiecki.

Forum Przedsiębiorczości KRAB 2024 to wydarzenie organizowane dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, szukają nowych rozwiązań i pomysłów. To okazja do osobistego spotkania z ekspertami, otrzymania praktycznej wiedzy i kontaktów biznesowych. Forum to wydarzenie dla wszystkich osób szukających swojej ścieżki rozwoju.

Współorganizatorami wydarzenia są: Projekt Radomir, MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej i Powiat Ostrołęcki.

https://www.facebook.com/krab.biznes

Miejsce na reklamę

Jakub z Olszewki, gmina Lelis potrzebuje pomocy

0

Jakub z miejscowości Olszewka w gminie Lelis potrzebuje pomocy. Celem zbiórki prowadzonej na platformie siepomaga.pl jest zakup i montaż przydomowej windy oraz wyrównanie podjazdu, tak by niepełnosprawny mężczyzna mógł opuszczać dom.

Jakub przyszedł na świat jako wcześniaki, ważył zaledwie 480 gramów. Zdiagnozowano u niego choroby neurologiczne, zaburzenia głosu, mowy, choroby słuchu oraz niepełnosprawność intelektualną, które sprawiają, że o jego zdrowie bliscy walczą każdego dnia. Do połowy 2022 roku był w stanie poruszać się samodzielnie, choroba jednak postępuje i dzisiaj Jakub potrzebuje wsparcia. 23-latkiem, który wymaga pomocy w najprostszych dla nas czynnościach, również higienicznych opiekuje się matka.

Niezbędny jest zakup i montaż przydomowej windy oraz wyrównanie podjazdu – tak, by mężczyzna nie był zamknięty w czterech ścianach domu. Wymaga to nakładów finansowych w wysokości 70 tysięcy zł. Najbliżsi nie są w stanie sami pokryć kosztów inwestycji. Brakuje jeszcze ponad 30 tysięcy złotych.

https://www.siepomaga.pl/jakub-wolosz?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2OX2adR2g2qrAWRIUPgOmKGjX23hYKVZu-fasrZslHDbT-fW68MG9zpzQ_aem_ASXzxqDfE4vG9yhTXZaQZjV8PzcK1YtsNovSOd72CxgH760gdIEo_RUTeyIY6vrZ9m5jp34_h07e40_MBP6TzVMU

Fot. siepomaga.pl

Miejsce na reklamę

Grant dla ZSZ nr 2 na założenie mini sadu

0

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą 'Tradycyjny Sad’. Grupa 'Kurpiowski sad 2′ zwyciężyła w I etapie i otrzymała grant na założenie mini sadu.

Inicjatywa organizowana przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

W ubiegłym roku uczniowie posadzili w sadzie jabłonie, w tym roku będą to drzewka wiśni. Mówi uczennica Kornelia Trawińska.

W szkolnym sadzie znajdą się również domki dla owadów oraz grządka z roślinami miododajnymi i nektarodajnymi.
Opiekunem grupy jest Renata Florczak, nauczycielka biologii.

fot. ZSZ nr 2

Miejsce na reklamę

Ankieta dotycząca przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Białystok – Ostrołęka

0
Close- up hand holding pen on check list paper and the format for filling in information in business concept,vintage style and softtone

Marszałek województwa mazowieckiego zwraca się z prośbą o udział w ankiecie, która pozwoli na wstępną ocenę potencjału przewozowego dla linii nr 36 mieszkańców regionu ostrołęckiego.

Będzie ona podstawą do dalszych analiz transportowych oraz rozmów m.in. z zarządcą infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odnośnie np. relokacji istniejących lub budowy nowych przystanków kolejowych pomiędzy Ostrołęką, a Śniadowem.

Po wypełnieniu ankietę należy przesłać elektronicznie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Jest dostępna na stronie powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – Ostrołęka pamięta

0

Symbolicznym zapaleniem znicza i złożeniem kwiatów na Pomniku Pamięci Żydów – Byłych Mieszkańców Ostrołęki przy ul. Poznańskiej wiceprezydent miasta Anna Gocłowska oddała hołd powstańcom walczącym w getcie warszawskim.

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania. Trwające przez 28 dni walki stanowiły przejaw jednego z najbardziej bohaterskich sprzeciwów wobec Holokaustu oraz oporu wobec niemieckiego okupanta podczas II wojny światowej.

Getto warszawskie dla ludności żydowskiej utworzone zostało przez władze niemieckie w Warszawie 2 października 1940, a zamknięte i odizolowane od reszty miasta 16 listopada. Było największym gettem w Generalnym Gubernatorstwie i całej okupowanej Europie.

Fot. UM Ostrołęki

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – KRAB

0

Robert Niedzwiecki i Andrzej Janusiewicz – założyciele Klubu Rozwoju Aktywnego Biznesu KRAB zapraszają na Forum Przedsiębiorczości KRAB 2024, które odbędzie się 26 kwietnia w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Domy neutralne dla klimatu

Dyrektywa w sprawie poprawy charakterystyki energetycznej budynków jest kolejnym kamieniem milowym Europejskiego Zielonego Ładu. Właśnie została zaakceptowana przez Radę UE. Przepisy określają ramy dla państw członkowskich mające na celu ograniczenie emisji i zużycia energii w budynkach w całej UE, od domów i miejsc pracy po szkoły, szpitale i inne budynki publiczne. Przyczyni się to do poprawy zdrowia i jakości życia ludzi. W zmienionej dyrektywie określono ambitne cele w zakresie ograniczenia ogólnego zużycia energii w budynkach w całej UE, z uwzględnieniem specyfiki krajowej. Pozostawiono w rękach państw członkowskich, które budynki mają być ukierunkowane i jakie środki należy podjąć. Zwiększy popyt na czyste technologie produkowane w Europie oraz przyczyni się do tworzenia miejsc pracy, inwestycji i wzrostu gospodarczego.

Każde państwo członkowskie przyjmie własną krajową ścieżkę redukcji średniego zużycia energii pierwotnej w budynkach mieszkalnych o 16 proc. do 2030 r. i o 20–22 proc. do 2035 r.
Szczegóły na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Miejsce na reklamę

Dzielnicowy z Ostrołęki odznaczony najwyższym odznaczeniem dla krwiodawstwa

0

Dzielnicowy z Ostrołęki młodszy aspirant Mateusz Grzyb otrzymał od Ministra Zdrowia najwyższe odznaczenie dla krwiodawstwa – krzyż 'Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”.

Jest ono wręczane osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Funkcjonariusz z Ostrołęki oddał potrzebującym ponad 21 litrów życiodajnego płynu.

Mł. asp. Mateusz Grzyb w policji służy od 13 lat. Pomimo młodego wieku honorowym krwiodawcą jest od 14 lat.

Otrzymał również od dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie list gratulacyjny.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Dzień Ziemi w Multimedialnym Centrum Natura

0

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

Tego dnia odbywają się oficjalne zjazdy, obrady, konferencje. Wiele miast organizuje festyny połączone z wykładami na temat ekologii.

W Ostrołęce Dzień Ziemi organizuje Multimedialne Centrum Natura. W poniedziałek będą m.in. warsztaty oraz koncert Piotra Grzyba & Zupy Grzybowej.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

DZIEŃ ZIEMI – 22 Kwietnia, 2024

Targi godz. 16:00 – 19:00

  • Daj Drugie Życie Ubraniom
  • Podziel Się Słowami

Warsztaty godz. 16:30 – 18:00

  • Donica Trash Art.
  • Ogrody Ziemi

Koncert w Restauracji Natura godz. 18:00
Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – uczniowie ZSZ nr 2 w Ostrołęce

0

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”. Zwyciężyli w I etapie. Zespół „Kurpiowski sad 2” otrzymał grant na założenie minisadu. Z uczniami rozmawiał Leszek Kaczyński.

Miejsce na reklamę