Policjant z Wyszkowa w czasie wolnym od służby uratował człowieka.
W środę wieczorem st. sierż. Paweł Soszka jadąc przez miejscowość Kosów Lacki w powiecie sokołowskim zauważył mężczyznę leżącego na chodniku. Okazało się, że był nieprzytomny i nie oddychał. Natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe i poprosił przypadkowego przechodnia o pomoc w ratowaniu życia człowieka. Reanimacja 37-latka trwała do czasu przyjazdu karetki.
Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy i został przewieziony do pobliskiego szpitala.
Policja apeluje 'Nie bądź obojętny’. Pomagaj potrzebującym.
Zajęcia poświęcone zbliżającemu się ogólnopolskiemu Dniu Higieny Menstruacyjnej odbyły się w Placówce Wsparcia Dziennego TPD w Olszewie – Borkach prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce.
W placówce nie jest to temat tabu. Przeprowadzono rozmowy wspierające i uświadamiające dziewczynki w okresie dojrzewania. Dzięki Fundacji Różowa Skrzyneczka TPD otrzymało różową skrzyneczkę z wyposażeniem. Dzięki czemu dziewczynki mogą czuć się bezpiecznie, a placówka może świecić na różowo.
Rozmowy skutkują tym, że dla dziewcząt nie jest to wstydliwy temat. Statystyki prowadzone przez Fundację Różowa Skrzyneczka wskazują, że 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na brak podpasek, 10% z powodu ograniczonego dostępu do nich w ogóle nie wyszło z domu.
Po raz szósty w Łomży 25 maja odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa w Biegu Ulicznym. To impreza cykliczna upamiętniająca powstanie Akademii Łomżyńskiej.
Dwieście osób z miasta, regionu i całego kraju – profesjonaliści i amatorzy – pobiegnie nocą. Dla kibiców przygotowano na terenie kampusu uczelnianego występ DJ-a z nocną oprawą świetlną.
W związku z wydarzeniem wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na ulicy Akademickiej. Jej część będzie całkowicie zamknięta w godzinach 20.45 – 22.20. Wjazd i wyjazd w tym czasie będzie utrudniony.
To już ostatnie dni, aby oddać głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Miasta Ostrołęki. Można to zrobić tylko do 27 maja.
W tegorocznym głosowaniu są 24 projekty, w tym 21 osiedlowych i trzy ogólnomiejskie. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko jeden raz na projekt osiedlowy, ogólnomiejski lub jednocześnie na oba (na jednej karcie do głosowania).
Głosować można online lub składając w Urzędzie Miasta papierową kartę. W obu przypadkach niezbędne jest podanie prawidłowych danych osobowych.
Do realizacji może zostać skierowany projekt, który uzyskał minimum 20 ważnych głosów.
Komisja Europejska podjęła decyzję o zarejestrowaniu europejskiej inicjatywy obywatelskiej 'Uratujmy Ziemię: podatki od emisji gazów cieplarnianych zamiast od pracy”.
Organizatorzy inicjatywy wzywają KE do wzmocnienia pakietu 'Gotowi na 55” i unijnego systemu ustalania opłat za emisję gazów cieplarnianych przez szybsze wycofanie bezpłatnych uprawnień do emisji i brak górnej granicy opłaty emisyjnej, ponieważ jest to niezbędne do osiągnięcia celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Organizatorzy wzywają również do redystrybucji znacznej części dochodów z tytułu opłat za emisję gazów cieplarnianych na rzecz gospodarstw domowych o niskich dochodach, wzmocnienia unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego UE i promowania stworzenia 'klubu klimatycznego”, w ramach którego kraje uczestniczące ustalają solidne opłaty za emisję gazów cieplarnianych, uwzględniając należycie wspomnianą redystrybucję.
Decyzja o rejestracji inicjatywy ma charakter formalny. Oznacza to, że decyzja ta nie przesądza o ostatecznych prawnych i politycznych wnioskach Komisji w sprawie tej inicjatywy, ani o ewentualnych działaniach, jakie podejmie ona w przypadku, gdyby inicjatywa uzyskała wymagane poparcie.
Europejska inicjatywa obywatelska spełnia formalne warunki określone w odpowiednich przepisach, dlatego Komisja uważa, że jest ona prawnie dopuszczalna. Na tym etapie Komisja nie przeanalizowała wniosków pod względem merytorycznym.
Od momentu zarejestrowania inicjatywy jej organizatorzy mają sześć miesięcy na rozpoczęcie zbierania podpisów. Jeżeli w ciągu roku europejską inicjatywę obywatelską poprze milion osób z co najmniej siedmiu państw członkowskich, Komisja będzie musiała zareagować.
Zawody Kawaleryjskie o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki odbędą się w dniach 1-2 czerwca na błoniach nad Narwią. Zaprasza Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich . Na 88,5 FM o szczegółach wydarzenia opowiadał wiceprezes Stowarzyszenia Wojciech Żerański. Rozmowę poprowadziła Marta Mierzejewska.
Blisko 2 kilogramy narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Ostrołęki. Czarnorynkowa wartość to 100 tysięcy złotych. Zatrzymano cztery osoby.
W tym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że na terenie Ostrołęki młode osoby mogą posiadać i rozprowadzać znaczne ilości narkotyków. Mówi komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP.
Dzięki dobrej współpracy funkcjonariuszy i prokuratorów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 3 osobom zarzutów. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków, drugiemu i kobiecie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Spędzą oni najbliższe trzy miesiące w areszcie.
Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.
Trwają Dni Ostrołęki. Przed nami koncertowy weekend.
Dzisiaj wystąpią How We Met – laureat plebiscytu muzycznego Hitem na Scenę, którego organizatorem jest Mariusz Łuba oraz Strachy Na Lachy i Brodka. Jutro natomiast zaprezentują się Julita Kaczyńska, jedna ze zwyciężczyń plebiscytu Hitem na Scenę oraz Oskar Cyms i zespół Kwiat Jabłoni.
Koncerty odbędą się na plaży miejskiej. Wstęp wolny.
Sympatyków fotografii Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza dzisiaj do głównego holu na wernisaż wystawy zatytułowanej 'Dziecko’, a Klub Oczko na spektakl 'Czekoladki’ w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 18.
Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na koncert dedykowany wszystkim mamom z okazji ich święta. Na scenie obok Zespołu Pieśni i Tańca 'Kurpie” zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca 'Ziemia Gąbińska”.
Koncert odbędzie się 26 maja. Początek o godz. 11.
Bilety do nabycia w kasie kina Jantar, w biletomacie i online.
„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza. Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne. „Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.