Strona główna Blog Strona 648

Wiadomości Europejskie

0

Stypendium Europejskiej Nagrody im. Karola Wielkiego

Termin zgłoszeń do 11.08.2024 r. h 23:59

Szukasz nowego wyzwania w nadchodzącym roku? Twoje doświadczenia i dyskurs publiczny z ostatnich miesięcy zainspirowały Cię do wprowadzenia do debaty nowych kwestii i podejść do przyszłych kryzysów i wyzwań? Europejska Akademia im. Karola Wielkiego szuka innowacyjnych pomysłów badawczych i twórczych podejść do wyzwań Europy przyszłości!

Głównym celem programu jest promowanie nowych pomysłów i podejść, które już dziś dyskutują o wyzwaniach jutra, wspieranie kreatywnych umysłów i niezależnych pracowników, którzy są na początku swojej kariery naukowej lub zawodowej. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich dyscyplin naukowych z różnych środowisk.
Aplikować może osoba która posiada studia podyplomowe (magisterskie lub równoważne); jest poniżej 35 roku życia; posługuje się profesjonalnie językiem angielskim; jest obywatelem państwa członkowskiego UE lub stałego pobytu w Europie;
złoży innowacyjną Propozycję Badawczą, zgodnej z motywem przewodnim w danym roku.

Program zapewnia grant w wysokości 25 000 € na projekt badawczy, mentoring akademicki i możliwości nawiązywania kontaktów.

Absolwenci, młodzi profesjonaliści, młodsi badacze, pracownicy instytutów naukowych lub politycznych są proszeni o przedstawienie swoich propozycji badawczych dotyczących pytania, które koncentruje się na zagadnieniu mającym pewne znaczenie dla przyszłości Europy.

Projekty badawcze będą realizowane samodzielnie przez kandydatów pod opieką naukową w ich krajach zamieszkania lub w lokalnych biurach wybranej instytucji.

Wymagane jest złożenie wniosku za pośrednictwem portalu internetowego organizatora.

Miejsce na reklamę

Co słychać na Mazowszu?

0

„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza.
Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne.
„Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.

Miejsce na reklamę

Samorząd Mazowsza nagrodzi najlepsze projekty sołeckie

0

Rozpoczął się nabór do konkursu 'Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach programu Mazowsze dla sołectw 2024”. Termin zgłoszeń upływa 31 października. Na zwycięzców czekają nagrody.

Organizowany po raz siódmy przez samorząd województwa mazowieckiego konkurs ma promować projekty dofinansowane z jednego z autorskich programów wsparcia 'Mazowsze dla sołectw 2024”.

Dzięki tym środkom sołectwa zyskują place zabaw, oświetlenie dróg, świetlice wiejskie, boiska. Do udziału w konkursie zaprasza członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Projekty będą oceniane w czterech kategoriach: Bezpieczne i przyjazne sołectwo, Mazowsze dla sołectw rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, Doposażone Sołectwo. Przewidziano także nagrody specjalne – tytuł Sołectwa Gospodarnego – za projekt zrealizowany z dużą aktywnością mieszkańców i nakładem pracy wykonywanej w czynie społecznym. Natomiast tytuł Sołectw Solidarnych trafi do minimum dwóch sołectw w ramach realizacji jednego zadania za efektywne wykorzystanie skumulowanej dotacji.

Szczegółowe informacje, wniosek i regulamin dostępne są na stronie: https://mazovia.pl/pl/konkursy/najlepsza-inicjatywa-zrealizowana-w-ramach-programu-mazowsze-dla-solectw-2024.html.

Dodatkowych informacji udziela Paulina Szpakowska z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich urzędu marszałkowskiego pod nr tel. 22 59 79 307, e-mail: [email protected].

Miejsce na reklamę

Układanie warstw bitumicznych na ul. Stacha Konwy

0

Ratusz informuje, że 2 sierpnia rano główny wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Słonecznej i Stacha Konwy w Ostrołęce będzie układał warstwy bitumiczne na rondzie od strony ul. Słonecznej.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

fot. UM

Miejsce na reklamę

Nowi policjanci w garnizonie mazowieckim

0

63 osoby wstąpiły w szeregi mazowieckiej policji w lipcu. Wśród nich jest 15 kobiet.

Po ukończeniu kursu podstawowego, gdzie poznają tajniki służby, czeka ich proces adaptacyjny i służba w wybranej przez siebie jednostce. Odpowiednio wyszkoleni i przygotowani do zapewniania bezpieczeństwa, będą stawiać czoła wielu wyzwaniom, a także podawać pomocną dłoń osobom potrzebującym.

Przyjęci funkcjonariusze służbę pełnić będą w 20 jednostkach garnizonu mazowieckiego oraz w Oddziale Prewencji Policji w Radomiu i w Płocku, a także w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Ostrołęce.

Mazowiecka policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

W tym roku kolejne przyjęcia do policji planowane są 9 września, 30 października, 30 grudnia.

Miejsce na reklamę

Częściowy odbiór robót na moście w Teodorowie

0

W środę komisyjnie odebrano część robót związanych z budową mostu w Teodorowie na rzece Narew wraz z dojazdami. Wcześniej na miejscu budowy odbyło się spotkanie komisji – informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Obejmuje m.in. budowę mostów przez Narew oraz przez Małą Rozogę i przejazdu gospodarczego w ciągu projektowanej przeprawy, a także budowę drogi powiatowej do mostu.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 134 mln zł, dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi ponad 98 mln zł. W kosztach partycypują również gminy Lelis i Rzekuń.

fot. Starostwo Powiatowe

Miejsce na reklamę

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

0

Trwa piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Dzisiaj (1 sierpnia) wyruszyli wierni z Ostrołęki. Za 13 dni powinni dotrzeć do Częstochowy.

Pielgrzymowanie rozpoczęła poranna msza święta. Pątnicy pokonają trasę z Ostrołęki do Sulęcina Szlacheckiego gdzie zatrzymają się na nocleg. Każdy uczestnik otrzymał kartę pielgrzyma, znaczek i śpiewnik.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Ostrołęki to coroczne wydarzenie religijne, które przyciąga setki wiernych. Uczestnicy pokonują około 300 kilometrów, by dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Po drodze modlą się, śpiewają pieśni religijne i uczestniczą w Mszach Świętych. Jest to czas duchowej refleksji, zbliżenia do Boga i umocnienia wiary.

Miejsce na reklamę

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ 'TRZEŹWOŚĆ”

0

Ponad 8 tys. kierowców skontrolowano podczas policyjnych działań 'Trzeźwość”. Były prowadzone w ostatnich dniach na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Policyjne patrole wyposażone były w nowoczesne urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Mundurowi udaremnili jazdę 15 kierowcom, którzy byli pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. Niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię. Przypomina również, że w holu głównym ostrołęckiej komendy jest nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy może szybko i anonimowo sprawdzić swoją trzeźwość.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Letni Obóz Aktywistyczny

Inicjatywa Wschód, która działa na rzecz transformacji energetycznej w Polsce, zaprasza młodych ludzi do udziału w Letnim Obozie Aktywistycznym.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób, którym nie są obojętne aktualne kryzysy, chcą zdobywać kompetencje do podejmowania mądrego działania na rzecz zmiany oraz szukają partnerów, z którymi mogą walczyć o lepsze jutro.

Podczas tygodniowego obozu uczestnicy będą mieli okazje porozmawiać o wizjach lepszego jutra oraz przygotować się do działań aktywistycznych.

Obóz odbędzie się w dniach 25-31 sierpnia.

Udział w obozie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Miejsce na reklamę

Radosław Parzych przejmuje ostrołęcki oddział urzędu marszałkowskiego

0

Z dniem 1 sierpnia stanowisko dyrektora ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego objął Radosław Parzych. Zastąpi on Mariusza Popielarza, który otrzymał mandat posła na Sejm RP.

Radosław Parzych przez 11 lat pracował w Urzędzie Gminy w Lelisie. W 2017 r. wygrał konkurs na dyrektora Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Ostrołęki. Następnie swoją karierę przez 4,5 roku rozwijał w Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach jako kierownik referatu inwestycji, gospodarki komunalnej i drogownictwa. Kolejno w Jednostce Wdrażania Programów Unijnych był specjalistą do spraw oceny formalnej.

Od 15 kwietnia Radosław Parzych pełnił funkcję kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę