Strona główna Blog Strona 634

Jerzy Grzechnik wystąpi w Kultowni

0

Jerzy Grzechnik wstąpi 27 sierpnia o godz. 19 na placu przy Kultowni OCK (Aleja Wojska Polskiego 40) w Wojciechowicach.

To wokalista, aktor musicalowy. Stypendysta Akademii Wokalno-Aktorskiej Aero Folkehojskole w Danii. Laureat debiutów Opolskich 2008, uczestnik programów telewizyjnych (m.in. 'The Voice of Poland”, 'Twoja twarz brzmi znajomo”, 'Jaka to melodia”, 'Przebojowa noc” i 'Złota sobota”). Gra w kilkunastu produkcjach warszawskiego teatru Studio Buffo. Zagrał również Ernsta Lubitscha, główną męską rolę, w niemieckojęzycznej adaptacji musicalu 'Polita” w Stuttgarcie.

Autor tekstów i melodii. Producent kilkunastu teledysków. W 2017 roku wydał autorską płytę 'Przeze mnie, o mnie” oraz skomponował i zaśpiewał wielogłosową ścieżkę muzyczną do radiowej adaptacji 'Widm w Mieście Breslau” Marka Krajewskiego, w reżyserii Mariusza Malca.
Uczestnik wielu widowisk artystycznych.

Jerzy Grzechnik prowadzi również warsztaty artystyczne, organizuje wieczory muzyczne.

Udział w koncercie w Kultowni jest bezpłatny.

Miejsce na reklamę

Dzień otwarty Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie

0

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych w Różanie będzie można zwiedzić 7 września w ramach XIII Pikniku Militarnego. To ostatnia okazja w tym roku, żeby wejść i zobaczyć jedyne takie miejsce w Polsce.

KSOP mieści na terenie carskiego fortu wybudowanego na początku XX wieku. Miejscem tym zarządza Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, który mieści się na terenie Ośrodka Jądrowego w Otwocku. Mówi Anna Korczyc, dyrektor ZUOP.

Zwiedzanie fortu odbywa się w zorganizowanych grupach. Żeby wejść na teren składowiska konieczne jest zgłoszenie do 4 września.

Piknik Militarny odbędzie się 6 września. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury.

Miejsce na reklamę

Odpowie za kradzież prądu

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Mieszkaniec gminy Somianka kradł energię elektryczną. Śledczy ustalają wartość strat.

Wyszkowscy policjanci ustalili, że od kilku miesięcy w gospodarstwie w gminie Somianka nielegalnie pobierany jest prąd. W środę wieczorem przyjechali na miejsce. Potwierdzili informację i natychmiast poinformowali zakład energetyczny. Pracownicy przybyli pod wskazany adres.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że 64-letni mieszkaniec posesji bezprawnie korzystał z prądu. Zarzucał przewody na linię elektryczną biegnącą wzdłuż ulicy, tuż przy jego domu. Kabel łączący jego dom z linią niskiego napięcia ukrył w pobliskim drzewie.

Nielegalna instalacja elektryczna została zlikwidowan. Podczas przesłuchania 64-latek przyznał się do kradzieży. Teraz śledczy ustalają wartość poniesionych strat.

Kradzież energii elektrycznej to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna musi liczyć się z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór prądu.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, ale też mieszkających w sąsiedztwie.

Miejsce na reklamę

8 zabytków z regionu ostrołęckiego ze wsparciem sejmiku Mazowsza

0

Symboliczne czeki beneficjentom programu 'Mazowsze dla zabytków’ wręczyła dzisiaj członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Na realizację 8 inwestycji w regionie ostrołęckim sejmik przeznaczył ponad milion złotych. Dzięki tym środkom zabytki odzyskają dawny blask.

W ramach programu 'Mazowsze dla zabytków” można było ubiegać się o dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy obiektach zabytkowych. Mówi Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku sejmik Mazowsza wesprze 138 zabytkowych inwestycji na terenie województwa, na co przeznaczy ponad 14 mln zł.

Wymiana pokrycia dachowego, prace remontowo-konserwatorskie czy odtworzenie stolarki okiennej – to przykłady działań, które zostaną podjęte dzięki wsparciu władz regionu.

Beneficjenci

  1. Wymiana pokrycia dachowego – etap III, kościół parafialny neogotycki, Rzekuń Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu 290 000,00 zł
  2. Prace konserwatorsko-restauratorskie stolarki drzwiowej do nawy głównej, kościół parafialny pw. św. Stanisława Kostki, Zalas, gm. Łyse Parafia rzymskokatolicka pw. św. Stanisława Kostki w miejscowości Zalas 50 000,00 zł
  3. Roboty remontowo-konserwatorskie dachu zabytkowej kaplicy poświęconej Matce Boskiej 'Kaplica Dylewska” w Kadzidle Gmina Kadzidło 60 000,00 zł
  4. Prace renowacyjne przy ołtarzu bocznym pw. Serca Pana Jezusa znajdującego się w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu Parafia rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu 34 000,00 zł
  5. Prace restauratorskie więźby dachowej i pokrycia dachowego części zabytkowego budynku klasztoru od ul. Wójta Romy w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce 160 000,00 zł
  6. Odtworzenie stolarki okiennej Pałac w Szczawinie Anna i Marek Sawczuk 200 000,00 zł
  7. Częściowe odtworzenie zewnętrznej stolarki okiennej w budynku pokoszarowym przy Al. Wojska Polskiego 23 w Ostrołęce 'Eurowik-Pol” Jarosław Duszak 100 000,00 zł
  8. Wykonanie instalacji przeciwwłamaniowej i przeciwpożarowej w zabytkowym budynku przy ul. Szpitalnej 2 w Ostrołęce Stowarzyszenie 'Rodzina Polska” 149 995,13 zł

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Trzej poszukiwani wpadli na jednej posesji

0

Pułtuscy policjanci na jednej posesji zatrzymali 3 poszukiwanych mężczyzn. Byli zdziwieni. Teraz najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym.

W czwartek dzięki poczynionym ustaleniom mundurowi weszli na posesję w Pułtusku, gdzie byli trzej poszukiwani.

30-latek był poszukiwany przez Sąd do odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili marihuanę. Mężczyzna usłyszał dodatkowo prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania narkotyków.

Kolejny zatrzymany mężczyzna to 56-latek, który przebywał na przepustce z zakładu karnego. Nie zgłosił się w ustalonym terminie. Nie był w stanie powiedzieć, dlaczego nie wrócił do placówki penitencjarnej. Popełnił przestępstwo, ponieważ nie stawił się do zakładu w ciągu 3 dni bez podania przyczyny.

Ostatni z mężczyzn to 23-latek, na którego miejscowa prokuratura wystawiła nakaz doprowadzenia celem wykonania z nim czynności procesowych w związku z przywłaszczeniem cudzej rzeczy.

Zatrzymani mężczyźni nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny. Wszyscy trzej zostali doprowadzeni przez funkcjonariuszy do aresztu śledczego.

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – Aleksandra i Paweł

0

Na 88,5 FM gościli tancerze Aleksandra Kucharska i Paweł Subczyński. Opowiedzieli o swojej pasji.

Miejsce na reklamę

Filmowe środy z MŻW – repertuar na wrzesień 2024

0

Po wakacjach wracają 'Filmowe środy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych’ w Ostrołęce.

We wrześniu zobaczymy 'LISTY ŚMIERCI. AKCJA INTELIGENCJA’, 'JEDNO ŻYCIE’, 'MÓJ SĄSIAD ADOLF’, 'WOLNI. PODRÓŻ DO WNĘTRZA’.

Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je (w zależności od dostępności), dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061.

Jedna osoba może maksymalnie odebrać/zarezerwować 4 bilety – ich odbiór powinien nastąpić najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem. Są wydawane tydzień przed seansem.

Miejsce na reklamę

Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym aresztowani

0

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 67-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Mówi nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Obaj podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, skąd trafili do ostrołęckiej prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Stypendia Fundacji Heinricha Bölla na studiowanie w Niemczech

Termin zgłoszeń do 01.09.2024 r. h 23:59
Roczne stypendia na naukę w niemieckich uczelniach wyższych dla zaangażowanych społecznie lub politycznie studentów, absolwentów i doktorantów wszystkich przedmiotów i narodowości, którym bliskie są takie wartości jak ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, demokracja, prawa człowieka czy sprawiedliwość.

Fundacja Heinricha Bölla przyznaje około 1000 stypendiów na rok studentom, absolwentom i doktorantom wszystkich przedmiotów i narodowości, którzy kontynuują studia na niemieckich uniwersytetach, wyższych szkół zawodowych (Fachhochschulen) i wyższych szkołach artystycznych (Kunsthochschulen).

Stypendyści powinni legitymować się znakomitymi wynikami w nauce, być zaangażowani społecznie i politycznie i mieć udokumentowane zainteresowanie podstawowymi wartościami Fundacji Bölla: ekologią i zrównoważonym rozwojem, demokracją i prawami człowieka, autodeterminacją i sprawiedliwością.

Terminy składania wniosków: 1 marca i 1 września każdego roku. System aplikacji online uruchamiany jest 6 tygodni przed terminem składania wniosków. Szczegóły na eurodesk.pl

Miejsce na reklamę