Strona główna Blog Strona 607

Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje – Bernard Szukiel

0

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Bernardem Szukielem, pasjonatem Gwiezdnych Wojen i twórcą niesamowitych modeli z tego uniwersum. Bernard opowie o swojej fascynacji sagą, o pracy nad dioramą Gwiazdy Śmierci oraz jak łączy zawód elektroradiologa z tak niezwykłą pasją.

Dowiecie się także, jak wygląda jego proces twórczy oraz jakie wyzwania towarzyszą budowie modeli na międzynarodowe wystawy. To inspirująca rozmowa z niezwykłym artystą.

Projekt realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Ostrołęki w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

Fot. Arch Prywatne.

Miejsce na reklamę

’Weekend seniora z kulturą” w MŻW

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce włącza się w akcję 'Weekend seniora z kulturą’. Odbędzie się w dniach 4-6 października.

Inicjatorem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem jest zachęcenie osób starszych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Wstęp jest bezpłatny.

Będą filmy VR, spektakle, spotkanie autorskie z Wacławem Holewińskim – prawnikiem, pisarzem, dziennikarzem redakcji literackiej Programu II Polskiego Radia oraz zwiedzanie wystawy.

Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz rezerwacje biletów.

Szczegóły w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Miejsce na reklamę

Ostrołęczanie rywalizowali V Duathlonie w Opinogórze

0

Zawodnicy UKS Atleta oraz innych ostrołęckich klubów startowali V Duathlonie na dystansie sprint 5,6+22,8+2,8 km. Odbył się 22 września w Opinogórze. Organizatorem był Runners Team z Ciechanowa.

Rywalizowało 60 zawodników, było osiem sztafet.

Najszybszy był Mateusz Tkaczyk z Puław. Zawodnicy z Ostrołęki zajęli miejsca: 19 – Robert Wójtowicz, 22 – Tomasz Stolarczyk, 37 – Karol Janczewski.

Piątą drużyną w sztafecie byli Piotr Kucisz z Łukaszem Podporą.

Forma naszych zawodników stale rośnie i tylko szkoda, że to ostatni duathlon w tym roku – podsumował trener UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Marta Kołodziejska finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Projektu 'Matura na 100 procent”

0

Marta Kołodziejska, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce została finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Projektu 'Matura na 100 procent”. Znalazła się w gronie 230 najlepszych spośród ponad 245 960 tegorocznych maturzystów.

Projekt realizowany jest przez krakowską Fundację 'Zawsze warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną – instytucję państwową, organizatora egzaminów maturalnych w kraju.

Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych z najlepszych polskich maturzystów oraz szkół, które ukończyli.

Miejsce na reklamę

Zagapiła się i zderzyła z motorowerzystą

0

Kierująca vw nie ustąpiła pierwszeństwa motorowerzyście. Został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Bogusławskiego i Piłsudskiego w Ostrołęce. Policjanci wstępnie ustalili, że 41-letnia kierująca vw nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście.

Do kontaktu między pojazdami nie doszło, ale kobieta wykonując manewr skrętu wjechała na przeciwny pas ruchu. Kierujący jednośladem chcąc uniknąć zderzenia stracił panowanie i przewrócił się. 66-letni motorowerzysta doznał obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Oddaj głos na zespół Aterra – to przepustka na Przystanek Żory

0

Trwa głosowanie na Bryłę Wungla, a to oznacza, że fani muzyki mają okazję wybrać zespół, który zagra na przyszłorocznym Przystanku Żory. Jednym z kandydatów jest formacja z ostrołęckimi korzeniami, która liczy na wasze wsparcie.

Aterra już w bieżącym roku zrobiła prawdziwą furorę na scenie. Artyści z przyjemnością powtórzą te doświadczenie sceniczne i z chęcią spotkają się z fanami.

Jeśli chcecie pomóc Aterze, wystarczy kilka prostych kroków. Wejdźcie na stronę z formularzem głosowania, zalogujcie się na swoje konto Google i wybierzcie z listy ostrołęcką formację. Każdy może oddać tylko jeden głos, więc wsparcie jest wyjątkowo cenne.

Link https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDTCXgu9elQxM-cZaFdwahEtKcHAO8PG7t_2amEYI9e3ysKA/viewform

Miejsce na reklamę

Gość Radia OKO

0

Na 88,5 FM gościli Magdalena Gleba, zastępca dyrektora Biura Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej oraz Leszek Zduń aktor, autor i reżyser sztuki 'Przez ścianę’.

Miejsce na reklamę

Pierwsza wystawa Ludzi Zmieniających Świat

0

Wystawę Ludzi Zmieniających Świat można oglądać w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Pokazuje dokonania przedsiębiorczyń, liderek oraz liderów kreujących oblicze polskiego biznesu i społeczności lokalnych.

Wystawa jest jednocześnie zapowiedzią XVI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką – najstarszego i największego, który nagradza przedsiębiorczość Polek i ludzi działających na rzecz różnorodności, równości i włączania.

– Kontynuujemy otwarcie przestrzeni urzędu na ważne społecznie tematy. Poruszaliśmy już kwestię wolności, tym razem zajmujemy się równością i działaniami na rzecz włączenia społecznego mieszkańców. Ważnym aspektem wystawy Ludzi Zmieniających Świat jest także promowanie aktywności i przedsiębiorczości kobiet, a właśnie łączenie pracy zawodowej z życiem prywatnym jest jednym z założeń rządowego programu Aktywny Maluch, który realizujemy na Mazowszu – powiedział Mariusz Frankowski, Wojewoda Mazowiecki podczas otwarcia wystawy.

Miejsce na reklamę

Policjanci z ostrołęckiej drogówki byli w odpowiednim miejscu i czasie

0

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który po zdarzeniu próbował odjechać z miejsca. Na słowa uznania zasługuje świadek, który szybko zareagował.

Do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu MZK doszło dzisiaj rano w rejonie szpitala w Ostrołęce. Sprawcą był kierujący fordem, który nie zachował ostrożności podczas cofania.

Do policjantów, którzy obsługiwali to zdarzenie podbiegł mężczyzna i poinformował, że widział jak w zaparkowanego peugeota uderzyła toyota i jej kierowca odjechał.

Reakcja funkcjonariusza była błyskawiczna. Wybiegł z auta i zanim kierujący toyotą zdążył wyjechać ze szpitalnego parkingu został zatrzymany. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego chciał odjechać. Otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Jeśli spowodujesz uszkodzenie innego samochodu to musisz zaczekać na właściciela i go o tym poinformować – podkreśla policja. Jeżeli nie ma takiej możliwości zostaw np. kartkę za wycieraczką z danymi oraz opisem sytuacji, bądź poinformuj o takim zdarzeniu stróżów prawa.

Miejsce na reklamę

Test Coopera w Ostrołęce

0

Można zapisywać się na Jesienny Test Coopera w Ostrołęce. Odbędzie się 28 września na stadionie miejskim. Udział jest nieodpłatny.

Poświęć tylko 12 minut, a sprawdzisz swoją kondycję fizyczną. Test skierowany jest do wszystkich, zarówno do doświadczonych, jak i początkujących zawodników. Można biec, truchtać, maszerować.

Dotychczasowi uczestnicy Testu mogą przyjść i spróbować pobić swój wynik.

Każdy otrzyma imienny certyfikat z wynikiem Testu i pamiątkowy numer startowy, a najlepszych, najmłodszego i najstarszego uczestnika, najliczniejszą drużynę/szkołę/rodzinę czekają nagrody niespodzianki.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie organizatora – UKS Clan Ostrołęka pod linkiem http://uks-clan.cba.pl/?p=20183

A może uda Ci się ustanowić nowy rekord ostrołęckiego stadionu?
Ile wynosi? Kategoria: Kobiety – 3100 m, Mężczyźni – 4050m.
Rekordziści: Kobiety – Magdalena Piątak, Mężczyźni – Damian Świerdzewski.

Miejsce na reklamę