back to top
3.4 C
Ostrołęka
piątek, 28 lutego 2025 r.

Ostrołęka z medalem w programie Polska Stolica Recyklingu

REKLAMA

Podczas Kongresu Miast i Biznesu w Pabianicach Ostrołęka została uhonorowana medalem z recyklingu oraz certyfikatem za udział w projekcie Elektryczne Śmieci. Wyróżnienie odebrali wiceprezydent Stanisław Kubeł oraz dyrektor Wydziału Komunalnego i Ochrony Środowiska Jacek Mieszkowski.

Polska Stolica Recyklingu to program dla miast i instytucji, w którym udział wzięło blisko 80 samorządów i ponad 180 miejskich instytucji. Ideą jest zwiększanie świadomości mieszkańców w zakresie selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Jednym z elementów ogólnopolskiej rywalizacji są specjalne podziękowania dla miejscowości zaangażowanych w projekt 'Elektryczne Śmieci”, którego wizytówką są czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W Ostrołęce jest ich 18.

Poza medalem z recyklingu do Ostrołęki trafił także bon na 'Elektryczny Las’. Samorząd otrzyma sadzonki drzew w ilości odpowiadającej liczbie ton elektrycznych śmieci, zebranych w ciągu ostatniego roku. W mieście zostanie posadzonych 13 nowych drzew.

W Programie Polska Stolica Recyklingu wzięło udział także 18 instytucji z Ostrołęki, które zbierały punkty w oparciu o usługę EKOzwroty, realizowaną wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Za jej pomocą można oddawać niepotrzebne, ale wciąż zdatne do użycia książki, obuwie, zabawki, elektronikę i tekstylia.

Podczas Kongresu Miast i Biznesu towarzyszącego Gali Finałowej Polskiej Stolicy Recyklingu 26 lutego podpisane zostały porozumienia, na mocy których miasta będą współpracować z Fundacją Odzyskaj Środowisko w zakresie edukacji ekologicznej poświęconej Ekozwrotom – poinformowała Fundacja Odzyskaj Środowisko. 

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex