back to top
17.7 C
Ostrołęka
niedziela, 20 kwietnia 2025 r.

Ostrołęka 70. na liście miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

REKLAMA

Ostrołęka znalazła się na 70. miejscu zestawienia dotyczącego bezpiecznej jazdy w polskich miastach. Niewiele ponad 60% kierowców z tego miasta zadeklarowało brak szkód w historii ubezpieczenia. To jeden z najgorszych wyników w kraju.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Kierowcy, z którego miasta powyżej 50 tys. mieszkańców mają najmniej szkód w swojej historii ubezpieczenia? Eksperci rankomat.pl postanowili to sprawdzić, biorąc pod uwagę deklaracje kierujących pojazdami. W rezultacie powstała lista 84 miast, a Ostrołęka znalazła się na jej 70. miejscu. Zmotoryzowani mieszkańcy tego miasta zadeklarowali bezszkodowość na poziomie 60,9%. Ten sam wynik odnotowano w Łodzi i Legionowie. Najwięcej szkód spowodowali kierowcy z Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%), a najmniej z Raciborza (69,6%), Piły (68,3%) i Rybnika (68,0%).

Mediana cen OC w Ostrołęce wynosi 664 złote.

Wyliczając składkę OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników, m.in. liczbę kolizji i wypadków spowodowanych przez mieszkańców danego regionu. Jeżeli chodzi o Ostrołękę, to mamy do czynienia z ciekawą sytuacją. Mimo dość dużej liczby deklarowanych szkód, kierowcy z tego miasta płacili niską składkę za OC. Dla porównania średnia cena OC wyliczona dla kraju wyniosła 689 zł. Niskie stawki dla mieszkańców Ostrołęki mogą wynikać m.in. z ich długiego stażu za kierownicą lub posiadania samochodów o niskiej pojemności silnika – mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Zmotoryzowani mieszkańcy Ostrołęki najczęściej ubezpieczali Audi A4.

źródło rankomat.pl

 

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex