13.1 C
niedziela, 22 września 2024 r.

Ostrołęczanie na Mistrzostwach Europy wywalczyli 8 medali

Ostrołęczanie Robert Serejko i Jakub Janczewski reprezentowali Polskę na IX Mistrzostwach Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Impreza odbyła się w dniach 10-17 lipca w Helsinkach.

Zawodnicy z Ostrołęki wywalczyli 6 medali indywidualnie i 2 w sztafetach. Jakub Janczewski zdobył 4 srebrne i 1 brązowy medal indywidualnie oraz 2 złote medale w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym i zmiennym. Robert Serejko wywalczył brązowy medal w pływaniu na 50 m stylem klasycznym.

W polskiej drużynie startowało 17 osób po transplantacji narządów, w tym: 11 po przeszczepieniu nerki i 6 wątroby. Zawodnicy rywalizowali w: darcie, lekkiej atletyce, mini-maratonie, pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji krajów zajęła Finlandia przy liczbie 104 medali (67 zawodników), drugie Węgry 95 medali, (51 zawodników), trzecie Wielka Brytania 63 medale (26 zawodników). Polacy z dorobkiem 51 medali (17 zawodników) zdobyli VI miejsce.