Policjanci zatrzymali opiekunkę 93-letniej kobiety z Ostrołęki, którą okradała. Miała też amfetaminę.
W miniony wtorek policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego zostali skierowani do domu starszej kobiety w związku ze zgłoszeniem kradzieży pieniędzy. Po rozmowie z członkami rodziny ustalili, że opiekunka jako jedna z nielicznych osób miała dostęp do miejsc przechowywania gotówki. Podczas czynności była wyraźnie zdenerwowana i zaprzeczała, jakoby miała związek z kradzieżą.
Podczas sprawdzenia jej rzeczy osobistych mundurowi ujawnili plastikowe pudełko oraz kilka torebek strunowych z zawartością białego proszku. Kobieta twierdziła, że to cukier, ale po chwili przyznała, że są to narkotyki. Badanie potwierdziło, że było to kilkadziesiąt porcji amfetaminy.
W butach opiekunki znaleziono torebki strunowe z gotówką – 4200 złotych oraz 3200 złotych, a także potwierdzenie wypłaty pieniędzy na nazwisko 93-latki.
Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.


