26.1 C
Ostrołęka
niedziela, 22 września 2024 r.

Olimpia Zambrów w 1/16 Pucharu Polski

Olimpia Zambrów pokonała GKS Tychy 2:1 i awansowała do 1/16 Pucharu Polski. Choć zambrowianie nie byli stawiani w roli faworyta to już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po zablokowanym strzale Daniela Michałowskiego, piłka trafiła pod nogi Sebastiana Szerszenia, który pokonał bramkarza tyszan. GKS w końcowym fragmencie I połowy próbował wyrównać, lecz do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

Druga odsłona spotkania przypominała początkowe fragmenty pierwszych 45. minut. Olimpia przeważała, miała większe posiadanie piłki, lecz nie potrafili strzelić drugiej bramki. Wykorzystali to goście, którzy z biegiem meczu zaatakowali zambrowian, i w 71. minucie, za sprawą Huberta Mączyńskiego wyrównali. Po bramce, zarówno Olimpia jak i GKS Tychy rzuciły się do walki. Każda z drużyn miała swoją okazję na zdobycie drugiej bramki, lecz wynik do 91. minuty nie zmienił się. Gdy wydawało się że kibice zebrani na stadionie przy ul. Wyszyńskiego obejrzą dogrywkę, gola na wagę awansu dla Olimpii strzelił Bartosz Biel.

Drużyna z Zambrowa swojego rywala pozna dziś  podczas losowania par 1/16 Pucharu Polski. Podpieczni Zbigniewa Kaczmarka mogą trafić na drużyny zarówno z III czy II ligi jak i z Ekstraklasy.

Swój akcent w meczu mieli ostrołęczanie. W drużynie GKSu Tychy wystąpił Łukasz Grzeszczyk, a sędzią spotkania był Sebastian Załęski.