back to top
9.6 C
Ostrołęka
środa, 12 marca 2025 r.

O historii i rozwoju pisma w bibliotece

REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ostrołęce odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną.  Celem wizyty było zaprezentowanie dzieciom historii i rozwoju pisma na przestrzeni wieków. Uczniowie poznali rodzaje pisma i jego nośniki oraz rolę zapisu informacji w rozwoju cywilizacji.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Zajęcia były doskonałą formą aktywnej edukacji. W ramach atrakcji organizatorzy przygotowali pokaz multimedialny oraz  stworzyli okazję do zapisania konkretnych symboli w 'glinianej” tabliczce za pomocą patyczka.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak lekcja pisania gęsim piórem i stalówką. Uczniowie stworzyli własne ozdobne litery. Zwieńczeniem zajęć był pokaz książek, od tych najmniejszych, miniaturowych po duże rozkładane atlasy geograficzne.

mm
Fot. www.bp.ostroleka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex